صفحه اول رمز ارز کسب درآمد جوان روسی از دستکاری بازار رمزارز

کسب درآمد جوان روسی از دستکاری بازار رمزارز

۰
0
کسب درآمد جوان روسی از دستکاری بازار رمزارزها

«الکساندر آندریونین»، یک دانشجوی 20 ساله اهل مسکو است که پس از گفت‌وگو با کوین‌دسک درباره اینکه چگونه شرکتش به پروژه‌های رمزارز کمتر شناخته‌شده کمک می‌کرد تا با بالا بردن حجم معاملات رشد کنند، به شهرت رسیده است.

او درباره دستکاری بازار گفته و توضیح می‌دهد که چرا معتقد است قوانین حال حاضر بازار دستکاری را اجتناب‌ناپذیر می‌کنند.

او گفت: «من 20 سالمه. از 18 سالگی وارد تجارت رمزارز شدم. دانشجو بودم و خانواده‌ام با مشکلاتی مواجه بودند. بهتر است اینطور بگویم که به پول نیاز داشتم. شغلی مربوط به دانشجویان تازه فارغ‌التحصیل شده در یک استارت‌آپ رمز ارزی پیدا کردم. بخش اصلی حقوق من از طریق توکن‌ها پرداخت می‌شد. به آن استارت‌آپ اطمینان داشتم. من هیچ چیزی درباره صنعت رمزارزها نمی‌دانستم.»

آندریونین در آن استارت‌آپ مسئول اضافه کردن توکن به صرافی‌ها و سایت CoinMarketCap بود. او به زودی دریافت که در یک نقطه سخت قرار گرفته است؛ «CoinMarketCap در آن زمان توکن‌هایی را به لیست خود اضافه می‌کرد که حجم معاملات آنها دست کم 100000 دلار برای در یک روز بود. آیا آن مبادلات برای ما پول به همراه داشتند؟ واقعاً هیچی… 100، 200، 300 دلار و البته خیلی هم بد نبود چون ما تازه عرضه سکه اولیه (ICO) را انجام داده بودیم.»

تیم اعضای آن استارت‌آپ تشخیص داد که لازم است این فرآیند را دستکاری کند تا زمانی که به موفقیت دست یابد. آندریونین و دوست هم‌دانشگاهی‌اش اولین بات ترید را ایجاد کردند.

او گفت: «ما باید یک سفارش خرید از یک حساب کاربری ایجاد می‌کردیم و یک سفارش فروش را از یک حساب دیگر، این دستورها در داخل توزیع می‌شدند، جایی که سفارشات دیگری وجود نداشت.»

آن بات به استارت‌آپ کمک کرد تا توکن را در مبادلات بزرگ‌تر و حتی سایت CoinMarketCap اضافه کند، اما الکساندر خیلی زود دریافت که او و دوستش می‌توانند کسب‌وکار خودشان را داشته باشند. یک روز، او به جای حضور در تمرین معمول والیبال در دانشگاه، به یک رویداد رمزارزی در مسکو رفت و با اولین شریکش در راه‌اندازی شرکت، گوبیت (GoBit)، ملاقات کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  5 پرسش قابل‌توجه در هنگام انتخاب پلتفرم‌های صرافی

او در این باره گفت: «در حال حاضر محصول ما کنترل کامل بازار توکن؛ حجم، قیمت، نقدینگی و کسب درآمد در نوسانات قیمت را در دست دارد.»

مشتریان ما صاحبان پروژه‌های کوچک با یک عرضه اولیه سکه هستند. آن‌ها می‌خواهند که سرمایه‌گذاران‌شان را آرام کنند و کمی بهتر به مبادلات نگاه کنند. طی چند سال، گوبیت به 28 شرکت کمک کرده تا قانونی به نظر آیند: «من فکر می‌کنم حداقل حدود 100 شرکت وجود دارند که خدمات ایجاد بازار را ارائه می‌دهند.»

آندریونین با بیان اینکه این صنعت خودش شرایط بازار را طوری ایجاد کرده است که پروژه‌ه‌ها نمی‌توانند بدون حجم‌های مصنوعی سوار یک پلتفرم جدی شوند، گفت: «در دنیای رمزارزها، اگر یک توکن در CoinMarketCap نباشد، وجود نخواهد داشت، درست است؟ بدون خدمات شرکت ما یا خدماتی مشابه، یا بدون حجم واقعی تجارت که پروژه‌های شناخته‌شده می‌توانند دستور آن را صادر کنند، نمی‌توانید از خدمات CoinMarketCap استفاده کنید.»

او افزود: «در واقع سرمایه‌گذاران و کسانی که به صنعت رمرزارز ها باور دارند، کسانی هستند که در این میان ضرر می‌کنند، زیرا سرمایه‌گذاران نهادی از ورود به این حوزه واهمه دارند. اما دیر یا زود همه اینها پاکسازی می‌شوند و من به شخصه برای پاکسازی و پایان دادن به آن حضور خواهم داشت.»

به هر حال پایان بات‌های تریدینگ نزدیک است، آندریونین معتقد است این صنعت قانومندتر می‌شود. در حال حاضر، ICO ها پایان یافته‌اند و یافتن مشتریان جدید سخت است. گوبیت به دنبال فرصت‌های دیگر است: «مردم باید تاریخچه اتفاقات را بدانند. هنگامی که قوانین جدید برای تنظیم مبادلات رمزارزی اجرا شود، مردم می‌توانند از کمبودهای حاضر یاد بگیرند. من فکر می‌کنم تجربه ما، هم‌دانشگاهی‌ها و مشتریان ما، می‌تواند مثال خوبی برای آنچه که لازم است در زمینه قانونگذاری این صنعت انجام شود، باشد.»

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…