صفحه اول اخبار در این صرافی اسلامی فقط با کوین‌های حلال کار می‌کنند

در این صرافی اسلامی فقط با کوین‌های حلال کار می‌کنند

۰
0
در این صرافی اسلامی فقط با کوین‌های حلال کار می‌کنند

اولین صرافی رمز ارز ی اسلامی‌تا سال آینده در امارات متحده عربی تأسیس می‌شود.

پروژه adab solutions در حال تأسیس یک پلتفرم صرافی رمز ارز ی مطابق با قوانین اسلام است.

شرکت مجری این طرح امیدوار است این پلتفرم صرافی تا سال 2020 شاهد 146 میلیون دلار ترید روزانه و 4/4 میلیارد دلار گردش مالی ماهانه باشد.

قوانین اسلام، کوین های حلال و صرافی اسلامی

این پروژه جدید که هنوز برای مسلمانان جهان قابل استفاده نیست سال گذشته در جریان برگزاری ICO توانست علاقه مندان زیادی را به خودش جلب کند.

ICO این پلتفرم سال گذشته توانست در میان ده پروژه برتر عرضه سکه آغازین قرار بگیرد. مجریان طرح صرافی اسلامی‌ADAB Solutions معتقدند محصول آن ها “فرصتی برای ورود شرکت های رمز ارز ی به بازارهای اسلامی‌است” و “این که می‌تواند اولین صرافی مطابق با قوانین دین اسلام باشد خودش یک ارزش افزوده است”.

اما درون ساختار این صرافی رمز ارز ی برای اینکه بتواند مطابق با قوانین اسلام باشد دو نهاد طراحی شده است.

نهاد اول با یک عملکرد نظارتی مجموعه ای متشکل از متخصصان خوش نام در زمینه اقتصاد و امور مالی اسلامی‌است.

وظیفه اصلی این گروه تحلیل، بررسی و تأیید هرکدام از رمز ارز ها به عنوان حلال یا حرام است. طبیعتاً رمز ارز هایی که حلال باشند به کوین های قابل تبادل این صرافی اضافه می‌شوند.

نهاد دوم در این صرافی مسئول بررسی زمینه های علمی‌اقتصاد و امور مالی اسلامی‌و مطابقت هر چه بیشتر دنیای رمز ارز ها با دنیای اسلام است.

این مطلب را از دست ندهید:  پلتفرم صرافی لوکال بیت کوینز و مقررات جدید برای تأیید هویت

با این تفاسیر مدیران این صرافی اسلامی‌که هنوز به طور رسمی‌در دسترس مسلمانان جهان قرار نگرفته بر این باورند که تفاوت اصلی این پلتفرم با پلتفرم های معمولی صرافی، عدم دستکاری و اصطلاحاً سفته بازی در فضای صرافی ADAB solutions است.

اما اکوسیستم مالی اسلام دائماً در حال رشد است. بر اساس گزارشی از تامسون رویترز در جولای 2018 ارزش تبادلات مالی در جهان اسلام به 2/2 تریلیون دلار رسیده است.

انتظار می‌رود بیشتر از 60 کشور مسلمان در جهان تا سال 2022 این رقم را به 3/8 تریلیون دلار برسانند.

این ها فرصت های بالقوه ای برای رشد ایده صرافی اسلامی‌ADAB Solutions هستند و مدیران این پلتفرم انتظار دارند توکن داخلی این صرافی که اکنون 0/1 دلار قیمت دارد تا سال 2022 به 11/5 دلار برسد و بتواند به 1/9 میلیون نفر کاربرد دسترسی پیدا کند.

با این حال چالش هایی بر سر راه این ایده وجود دارند که زیر سوال بردن آزادی ذاتی معامله در فضای رمز ارز ها از جمله اصلی ترین آنها است. یعنی شاید خیلی  از مسلمانان علی رغم اسلامی‌بودن این صرافی حاضر نشوند در آن ثبت نام کنند و به تبادل ارزهای دیجیتال بپردازند. به هر حال چنین اید ه ای تا حدودی با جهانی که ساتوشی ناکاموتو وعده اش را داده متفاوت و زاویه دار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…