صفحه اول اخبار زیراکس فقط دستگاه کپی نیست!

زیراکس فقط دستگاه کپی نیست!

۰
0
زیراکس فقط دستگاه کپی نیست!

شرکت زیراکس طرح یک سیستم بلاک چینی (Blockchain) را به ثبت رساند که می‌تواند ویرایش های انجام شده در اسناد الکترونیک را رهگیری کند.

طرح این اختراع که در 13 نوامبر توسط اداره ثبت اختراع و علائم آمریکا پذیرفته شده ناظر بر یک سیستم مبتنی بر فناوری بلاک چین است که می‌تواند به صورت ایمن ویرایش های انجام شده در اسناد الکترونیک را در خود ثبت کند.

شرکت زیراکس (Xerox) برای سال های متمادی به تولید دستگاه های پرینتر و کپی معروف بود و حالا تصمیم گرفته شانس خودش را در فضای بلاک چین نیز امتحان کند.

بر اساس اطلاعاتی که در فایل ثبت این اختراع آمده، این سیستم جوابگوی نیازهای متصدیان مجموعه های اسناد الکترونیکی است.

چون یکی از دغدغه های صاحبان این مجموعه ها ویرایش و دست کاری محتوای فایل ها است، زیراکس با این سیستم غیرمتمرکز می‌تواند تغییرات انجام شده را نشان دهد و از دستکاری سوابق تغییرات هم جلوگیری کند.

این سیستم شامل تعداد گره در یک شبکه بلاک چین است که وظیفه شان تأیید یا رد تغییرات در فایل ها است و هر زمان که یکی از گره ها نتواند وظیفه اش را به خوبی انجام دهد یا محتوای مدارک با نمونه اصلی متفاوت باشند به کاربران هشدار داده خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  وکس و صرافی بیت کوین : رونمایی مجدد از بی‌تی‌سی-ای یا محصولی جدید!

مدیران زیراکس معتقدند این سیستم در بخش هایی مثل مدارک پزشکی و بیمارستانی، اداره های مالیات، دانشگاه ها و مدارس، پلیس جنایی، اداره های آگاهی، آزمایشگاه های جنایی و دادگاه ها که نیازمند ثبات مدارک هستند قابل استفاده است.

البته علاوه بر زیراکس شرکت ها و استارتآپ های زیادی پلتفرم های این چنینی را تولید کرده اند که از میان آن ها می‌توان به بلاک چین فکتام (Factum) و پلتفرم ثبت شد اشاره کرد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…