صفحه اول زنجیره بلوک مدیریت اسناد املاک و مستغلات با استفاده از فناوری بلاک چین

مدیریت اسناد املاک و مستغلات با استفاده از فناوری بلاک چین

۰
0
مدیریت اسناد املاک و مستغلات با استفاده از فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین (Blockchain) با ویژگی عدم تغییر‌پذیری و شفافیت، ابزاری مناسبی برای مدیریت اطلاعات املاک و مستغلات است. بر اساس یک گزارش خبری یکی از مناطق شهری در ایالت وایومینگ با یکی از شرکت‌های تابعه اوراستاک (Overstock) تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند. در این تفاهم‌نامه شرکت Medici Land Governance موظف شده پلتفرمی مبتنی بر زنجیره‌بلوک طراحی و در اختیار مسئولان این ایالت قرار دهد.

این سیستم قابلیت ثبت، رهگیری و آشکارسازی برخی از اطلاعات مربوط به املاک و مستغلات در ایالت وایومینگ را دارد. بنابر گفته‌های مجریان این سیستم در اورستاک، تمامی اطلاعات مربوط به زمین‌ها از سال 1996 و حتی شرایط وام آنها بر روی بلاک چین ثبت خواهد شد.

در آینده و زمانی که این پلتفرم به طور کامل کارش را آغاز کند تمام تراکنش‌های مربوط به املاک از قبیل انتقال سند یا خرید و فروش‌های آتی به صورت خودکار بر روی این شبکه زنجیره بلوک ثبت خواهد شد و امکان رهگیری آن مهیا می‌شود.

شرکت Medici Land Governance قبلا هم یک سیستم مبتنی بر بلاک چین (Blockchain) برای کشور رواندا طراحی کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  هفت‌شنبه 1: کاربرد ارزهای دیجیتال تا سیم‌کارت‌های مبتنی بر بلاک چین

این سیستم امکان مدیریت اطلاعات املاک و مستغلات به صورت مستقل، امن، ضد فساد، بدون نیاز به مراودات کاغذی و شفاف را برای این کشور فراهم می‌کند.

«کیتلین لانگ» که هم‌بنیانگذار ائتلاف بلاک چین در ایالت وایومینگ آمریکا است در باره این ابتکار جدید می‌گوید: این هم مثال دیگری از علاقه‌مندی فوق‌العاده این ایالت به فناوری بلاک چین است.

ایالت وایومینگ آمریکا که از دیرباز به داشتن کابوی‌ها معروف بوده، ماه مارس سال جاری میلادی نیز پنج لایحه متفاوت در همین حوزه را تصویب کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…