صفحه اول اخبار هیتاچی: با بلاک چین اثر انگشت شما برای خرید کافی است

هیتاچی: با بلاک چین اثر انگشت شما برای خرید کافی است

۰
0
هیتاچی: با بلاک چین اثر انگشت شما برای خرید کافی است

شرکت هیتاچی از راهکار جدیدی رونمایی کرده که به فروشگاه ها اجازه می‌دهد فقط با دریافت اثر انگشت فرایند فروش را انجام دهند.

در توسعه این راهکار پرداخت جدید علاوه بر هیتاچی از امکانات KDDI (شرکت مخابرات ژاپن) و قابلیت های زیرساخت Hyperledger هم کمک گرفته شده است.
به عبارت دقیق تر بخش زیست سنجی این راهکار پرداخت که به دریافت و تحلیل اثرانگشت مربوط می‌شود توسط هیتاچی توسعه داده شده در حالی که از کوپن های شرکت مخابرات ژاپن هم بهره گرفته شده است.
این سیستم جدید برای اولین بار دریکی از فروشگاه های توکیو اجرا خواهد شد و افراد پس از ثبت نام در پلتفرم، کارهای احراز و تأیید هویت را با ثبت اثرانگشت انجام می‌دهند.

زیست سنجی + بلاک چین در راهکار هیتاچی

بر اساس خبرآگهی رسمی‌که در همین رابطه منتشرشده پس از احراز هویت مشتریان، تراکنش های آن ها از طریق سیستم کوپن شرکت مخابرات ژاپن و بر روی بلاک چین انجام خواهد شد.
در فاز اجرای آزمایشی این سیستم تمرکز بر روی توانمندی تکنیک زیست سنجی برای احراز هویت، بررسی زمان اجرای تراکنش و کاربرپسندی کل محصول است.
عملکرد اصلی بلاک چین در این محصول هیتاچی قابلیت ثبت بدون تغییر اطلاعات اثرانگشت ها و اطلاعات تراکنش ها است که می‌تواند به صورت یکپارچه در سراسر فروشگاه ها مورداستفاده قرار بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  نکاتی درباره پروژه جدید فیسبوک با عنوان لیبرا

صنعت فروش بر روی بلاک چین

این اولین بار نیست که هیتاچی بر روی امکانات فناوری بلاک چین برای ارائه راهکارهایی به بخش فروش کار می‌کند. بررسی سوابق این شرکت ژاپنی نشان می‌دهد در سپتامبر 2017 هم در همکاری با گروه مالی Mizuho یک سیستم زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین تولید کرده اند که امکان رهگیری و مدیریت همه سفارش ها در یک مکان را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…