صفحه اول رگولاتوری آیا رمز ارزهای پایدار، سیستم مالی جهان را تهدید می‌کنند؟

آیا رمز ارزهای پایدار، سیستم مالی جهان را تهدید می‌کنند؟

۰
0
آیا رمز ارزهای پایدار، سیستم مالی جهان را تهدید می‌کنند؟

بر اساس گزارش منتشرشده توسط گروه 7 «رمز ارزهای پایدار جهانی» یک تهدید برای سیستم مالی و بانکداری مرکزی جهان محسوب می‌شوند.
به گزارش بی‌بی‌سی پیش‌نویس گزارش گروه 7 بیان می‌کند که ارزهای دیجیتال مخاطرات مختلفی به همراه دارند. همچنین حتی اگر شرکت‌های عضو انجمن لیبرا نگرانی‌های مقرراتی را در نظر بگیرند، باز هم ممکن است مورد تصویب این قانون‌گذاران قرار نگیرد.

در گزارش این گروه آمده گروه 7 بر این باور است که پروژه رمز ارزهای پایدار نباید تا زمان مرتفع شدن چالش‌های قانونی، مقرراتی و نظارتی و مخاطرات آن عملیاتی شوند. پرداختن به چنین مخاطراتی لزوماً ضامن تأیید قانونی رمز ارزهای پایدار نیست.

گروه 7 همچنین اعلام کرد رمز ارزهای پایدار جهانی با ظرفیت مقیاس‌پذیری سریع می‌توانند رقابت را تضعیف کرده و در صورتی که کاربران اعتمادشان را نسبت به این رمز ارزها از دست بدهند، ثبات مالی را تهدید کنند.

قرار است این گزارش در هفته جاری و در نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول به وزرای دارایی ارائه شود.

آیا لیبرا با مشکلات بیشتری مواجه می‌شود؟

بی‌بی‌سی شرح می‌دهد در حالی که این گزارش طرح پیشنهادی پروژه رمز ارز پایدار لیبرا فیسبوک را تهدید نمی‌کند، اما می‌تواند دردسرهای بیشتری را برای این سیستم پرداخت که پیش از این در تنگنا قرار گرفته بود، به همراه داشته باشد. فشار قانون‌گذاران جهانی روی این پروژه رو به افزایش است، به طوری که بانک انگلیس به تازگی مقرراتی را تنظیم کرده که باید تا پیش از صدور آن در بریتانیا، با این مقررات مطابقت داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  تلاش بایننس برای سلطه بر جهان غیرمتمرکز بلاک چین

«مارک زوکربرگ» مدیرعامل فیسبوک در اواخر این ماه در مقابل کمیسیون خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا درباره لیبرا شهادت خواهد داد. این در حالی است که «ماکسین واترز» نماینده حزب دموکرات آمریکا و رییس این کمیسیون منتقد برجسته این پروژه بوده است.

همان طور که پیش‌ازاین آی آر بلاک چین گزارش داده بود، به تازگی شرکت‌های شناخته شده‌ای مانند پی پال از پروژه لیبرا خارج شدند و در پی آن نیز ویزا، مسترکارت، استریپ و eBay اعلام کردند که در حال حاضر قصد ندارند با این پروژه همکاری کنند.

افزون بر این، Finco Services of Delaware دادخواستی را علیه فیسبوک به اتهام نقض علائم تجاری، رقابت غیرمنصفانه و «دروغ درباره منشأ» در رابطه با استفاده از لوگوی لیبرا آغاز کرده است. این شرکت همچنین از طراح سابق خود که لوگو فیسبوک را نیز طراحی کرده است، برای استفاده دوباره از طرح شکایت می‌کند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

چینالیسس ابزار جدید بازرسی از توکن را ارائه می‌دهد

چینالیسس (Chainalysis)، شرکت تجزیه و تحلیل شبکه‌های بلاک چین، از راه اندازی نرم افزار نظار…