صفحه اول اخبار آیا صندوق‌های امانات رمز ارزی تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی را افزایش می‌دهد؟

آیا صندوق‌های امانات رمز ارزی تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی را افزایش می‌دهد؟

۰
0
آیا صندوق‌های امانات رمز ارزی تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی را افزایش می‌دهد؟

با عدم امنیت نسبی بیشتر صرافی ها، بعضی از شرکت ها و بانک ها باهدف جذب سرمایه گذاران کلان تصمیم گرفته اند صندوق امانات رمز ارز ی در اختیار آن ها قرار دهند.

صندوق های امانات یکی از خدماتی هستند که از دیرباز توسط بانک ها ارائه شده اند تا بتوانند اطمینان خاطر برخی از مشتریان سخت گیر را فراهم کنند.

همین مشتریان سخت گیر با ورود به بازار رمز ارز ها و کسب سود اکنون به دنبال چیزی مثل همان صندوق های امانات در عرصه رمز ارز ها هستند.

به علاوه این مشتریان که گاهی آن ها را سرمایه گذاران نهادی می‌نامیم خواهان معاملات فرابورسی (Over The Counter) هم هستند. درنتیجه بانک ها و مؤسسات مالی سنتی این روزها برای کسب سود بیشتر و جلب اعتماد سرمایه گذاران نهادی بر روی ارائه این دو خدمت کار می‌کنند.

امروز در آی آر بلاک چین چند مورد از صندوق های امانات رمز ارز ی که در گوشه کنار جهان واقع شده اند را به شما معرفی می‌کنیم.

خزانه فوسانگ – هنگ کنگ

دفتر سرمایه گذاری فوسانگ که مدیریت سرمایه های افراد در آن بخش از آسیا را انجام می‌دهد تا انتهای سال 2018 صندوق های امانات برای نگهداری از رمز ارز ها را ارائه خواهد داد.
مدیرعامل این شرکت معتقد است برای نگهداری و مراقبت از دارایی های رمز ارز ی نیاز به مکان های این چنینی وجود دارد به علاوه اینکه امکان حسابرسی ماهیانه برای مشتریان نیز فراهم می‌شود.
در ضمن شرکت فوسانگ با امضای قرارداد با شرکت های بیمه گذار برای دارایی رمز ارز ی سرمایه گذاران نهادی پوشش بیمه ای فراهم می‌کند و این حتماً گزینه جذابی برای آن ها خواهد بود.

صندوق امانات کوین بیس

صرافی کوین بیس (Coinbase) هم دوست ندارد از این جریان عقب بماند برای همین از دوم جولای سال جاری میلادی خدمات صندوق امانات را برای سرمایه گذاران نهادی ارائه داده است.

این مطلب را از دست ندهید:  آیا قرارداد های هوشمند کاردانو مورد توجه قرار می‌گیرند؟

شرط استفاده از این صندوق ها داشتن موجودی حداقل 10 میلیون دلار است. کوین بیس خدمات جانبی هم فراهم کرده و برنامه توسعه خدماتش برای ساکنین آسیا را هم دنبال می‌کند.

لجر و کیف پول الکترونیکی سخت افزاری

شرکت فرانسوی لجر که برای کیف پول الکترونیکی نانو اس شهرت به سزایی به هم زده هم قصد دارد خدمات خود را گسترش دهد.
والت های سخت افزاری این شرکت که به نوعی نقش صندوق امانات را ایفا می‌کنند تا پایان 2019 بازطراحی شده و امکان پشتیبانی از 100 رمز ارز  مختلف به جای 25 رمز ارز  فعلی را فراهم می‌کنند.

شرکت ItBit

این شرکت خودش را به عنوان اولین صرافی رمز ارز ی رگولاتوری شده آمریکا معرفی می‌کند که خدمات رمز ارز ی مختلفی را ازجمله صندوق امانات در اختیار سرمایه گذاران نهادی قرار می‌دهد.
از خدمات جالب دیگری که itBit برای مشتریانش فراهم کرده امکان معاملات فرابورس، مدیریت وثیقه و حتی گزارش بازار برای سرمایه گذاران نهادی می‌توان اشاره کرد.

ایران چطور؟

در حال حاضر که جایگاه قانونی رمز ارز ها در ایران چندان مشخص نیست اما اگر همه فرایندهای مربوط به ماینینگ و معاملات رمز ارز ها در این سرای پرگوهر ختم به خیر شود! احتمالاً تا چند سال اول انتخاب سرمایه گذاران نهادی همین بانک ها و مؤسسات مالی فعلی است مگر اینکه یک شرکت خصوصی بتواند اعتماد این گروه از سرمایه گذاران را به خودش جلب و در کنار آن ارزش های افزوده ای هم به آن ها ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…