صفحه اول بیت‌کوین آیا رویای تبدیل شدن بیت کوین به ابزار مبادله محقق می‌شود؟

آیا رویای تبدیل شدن بیت کوین به ابزار مبادله محقق می‌شود؟

۰
0
آیا رویای تبدیل شدن بیت کوین به ابزار مبادله محقق می‌شود؟

از زمانی که بیت کوین متولد شده است، نخستین پذیرندگان آن رویای جهانی داشته‌اند که در آن رمز ارزها به ابزار مبادله تبدیل شوند، نه پول رایج، اما با گذشت 10 سال از انتشار اولین بیت کوین، این رؤیا هنوز تحقق نیافته است.

کارشناسان رمز ارزها در توییتر برآورد کرده‌اند که کمتر از یک درصد از جمعیت جهان درباره این فناوری مطالبی را می‌دانند، بیت کوین خود به مراتب کمتر از یک درصد از تمام تراکنش‌های دیجیتالی را پردازش می‌کند (آمازون به تنهایی بیش از 300 تراکنش را در ثانیه پردازش می‌کند) که هر روز انجام می‌شود.

به گفته «جک دورسی»، رییس اجرایی ارشد فناوری، این حقیقت که بیت کوین پذیرفته نشده است، به دلیل عدم شایستگی‌های اجتماعی نیست، بلکه به دلیل ویژگی‌های سرمایه گذاری و تکنیکال این شبکه است.

 

پذیرش انبوه بیت کوین، شاید وقتی دیگر

جک دورسی مدیرعامل توییتر و اسکوئر، دو شرکتی که ارتباط گسترده‌ای با رمز ارزها دارند، در این مصاحبه با Australian Financial Review مطرح کرد، بیت کوین آماده پذیرش انبوه نیست. او اظهار کرد که بیت کوین «به عنوان یک پول رایج کاربردی نیست»، ظاهراً به ویژگی‌های ذاتی بیت کوین در سرعت پردازش هفت تراکنش در ثانیه در مقایسه با راهکارهای متمرکزی مثل PayPal، Visa و غیره اشاره می‌کند.

او افزود: «فراز و نشیب‌ها مانند یک دارایی سرمایه گذاری معادل طلا هستند. کاری که باید انجام دهیم این است که آن را به ارز قابل استفاده و در دسترس‌تر تبدیل کنیم، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.»

اظهارنظر او کاملاً یادآور گفته‌های «سامسون موو» مدیر اجرایی بلاک استریم است. بر اساس گزارش پیشین بلاکونومی، این مدیر اجرایی مطرح کرده بود که بیت کوین در ذات خودش به طور متوسط 10 دقیقه طول می‌کشد تا تراکنش‌ها را پردازش کند، گاهی اوقات این زمان به سه ساعت نیز افزایش می‌یابد. موو در حالی که توضیح می‌داد چرا این آمار اهمیت دارد، گفت: «شما سیستم پرداختی را طراحی نمی‌کنید که به طور متوسط 10 دقیقه طول بکشد تا تسویه انجام بگیرد.»

این مطلب را از دست ندهید:  مجلس آمریکا به بررسی لیبرا فیس‌بوک ادامه می‌دهد

در حالی که دورسی در مورد توانایی بیت کوین برای تبدیل شدن به یک ارز جهانی تردید دارد، او در این مصاحبه و در موارد قبلی ارزیابی کرده که رمز ارزها آماده‌اند تا در نهایت این جایگاه را به دست بگیرند.

با این حال رییس اجرایی توییتر و اسکوئر در گفت‌وگو با Sydney Morning Herald اظهار کرد، بیت کوین «بهترین شرط بندی» برای تبدیل شدن به پول رایج اینترنت است. او درباره اینکه چرا بیت کوین پتانسیل بیشتری نسبت به اتریوم دارد، اظهار کرد که بیت کوین قابل اطمینان‌ترین آن‌هاست، حدود 10 سال از انتشار آن می‌گذرد و برند مطرحی دارد که بارها آزمایش شده است.

با این حال، در حالی که این پروژه از برخی باگ‌ها رنج می‌برد، خیلی زود به یک برند شناخته شده تبدیل شده است، ارزش آن به صدها میلیارد دلار رسیده و در مکان‌هایی استفاده می‌شود که پول غیرمتمرکز موردنیاز است.

دورسی درباره راهکارهای بالقوه صحبتی نکرد، اما کاملاً مشخص است که بیت کوین می‌تواند به یک دارایی به طور گسترده پذیرفته شده با کاربردهای فنی مناسب تبدیل شود.

آقای موو، مدیر اجرایی بلاک استریم با بیان اینکه بهترین راهکار بحران هویت بیت کوین شبکه لایتنینگ است، اظهار کرد: «باید پرداخت‌ها را در شبکه لایتنینگ انجام دهیم، چراکه سریع و کاملاً رایگان است. این شبکه به همین دلیل طراحی شده است. هر چیزی برای هدفی طراحی می‌شود. بیت کوین برای تسویه حساب و انتقال دارایی طراحی شده است. هدف از طراحی لایتنیگ پرداخت سریع و ارزان بوده است.»

اسکوئر، شرکت دورسی، همچنین روی راهکاری کار می‌کند که به پذیرش رمز ارزها کمک می‌کند. رمز ارز اسکوئر به طور ویژه تنها مت کورالو، که پیش از این در بلاک استریم و Chaincode Labs مشغول فعالیت بود را استخدام کرد تا روی جنبه‌های فنی بیت کوین کار کند و این بخش را به یک تیم دو نفره تبدیل کند. انتظار می‌رود شرکت فناوری مالی اسکوئر، توسعه دهندگان بیشتری را استخدام کند که روی ارتقای پذیرش انبوه بلاک چین‌های عمومی کار کنند.

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …