صفحه اول دش چرا تیم رمز ارز دش از تراکنش‌های کوچکتر خوشحال هستند؟

چرا تیم رمز ارز دش از تراکنش‌های کوچکتر خوشحال هستند؟

۰
0
چرا تیم رمز ارز دش از تراکنش‌های کوچکتر خوشحال هستند؟

توسعه‌دهندگان رمز ارز دش با ارزش بازاری نزدیک به یک میلیارد دلار از کاهش مبالغ تراکنش‌های روی بلاک چین آن خرسند هستند.

برای اکثر رمز ارزها تراکنش‌های سنگین با مبالغ زیاد نشانه موفقیت محسوب می‌شود. مثلا در بیت کوین و لایت کوین ارقامی میلیون دلاری جابه‌جا می‌شوند.

اما به ندرت می‌توان خبری را پیدا کرد که توسعه‌دهندگان اصلی یک رمز ارز از کوچکتر شدن مقدار تراکنش‌ها ابراز رضایت کنند. با این همه داستان رمز ارز دش متفاوت است.

مقدار میانگین یک تراکنش دش در طی سال گذشته به طرز چشمگیری کاهش یافته است و هواداران این رمز ارز این را خبر خوبی می‌دانند.

به عبارت دقیق‌تر، بر اساس داد‌ه‌های سایت BitinfoCharts مبلغ تراکنش‌های دش نسبت به 18 ماه گذشته 99 درصد کاهش داشته است.

در واقع یک تراکنش 1600 دلاری دش در ژانویه 2018 اکنون به رقمی بین 15 تا 30 دلار رسیده است. از ابتدای ماه جولای 2019 این رقم به 25 دلار رسید و در اواخر این ماه حتی به عدد یک دلار هم نزدیک شده است.

اگرچه قسمتی از این اتفاق به دلیل کاهش قیمت رمز ارز دش در همین بازه زمانی است اما توسعه‌دهندگان آن معتقدند این کاهش مبلغ تراکنش‌ها نشان دهنده خروج سوداگران از این بازار و رشد تراکنش‌های واقعی‌تر در طول زمان است، تراکنش‌هایی که به معنای افزایش خریدهای روزانه با مبالغ خرد هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  10 سال زندان برای فعالان رمز ارز در پیش نویس قانون جدید هند

اکنون تعداد والت‌هایی که از دش پشتیبانی می‌کنند و توسط کاربران در حال استفاده هستند از 5000 به 30000 رسیده و تعداد تراکنش‌های روزانه آن اکنون از 20000 گذشته است که بیانگر یک افزایش 86 درصدی از 18 ماه گذشته است.

تقریبا یک سوم از تعداد والت‌های فعال رمز ارز دش مربوط به ساکنین ونزوئلا هستند. مدیر منطقه‌ای دش ضمن تایید این داده‌ها اعلام کرده خرید تلفن‌های همراه مجهز به والت همراه با مقداری از دش در ونزوئلا شدت گرفته است.

در کشورهای برزیل، پرو، کلمبیا و تا حدودی اسپانیا نیز خیلی از مردم به سمت دش گرایش پیدا کرده‌اند.

این نشان می‌دهد که نه تنها دش در کشورهای با فرهنگ آمریکای لاتین پیشرفت زیادی داشته بلکه اکثر این کشورها با شرایط اقتصادی شکننده رو‌به‌رو هستند که باعث شده به این رمز ارز روی بیاورند.

دش با کارمزدهای پایین یکی از انتخاب‌های اول برای ارسال حواله‌های مالی نیز هست. این در حالی است که سیستم‌های سنتی مثل وسترن یونیون کارمزدهای بالایی را از شهروندان این کشورها طلب می‌کنند.

به هر حال با اینکه برخی از هواداران رمز ارزها از نهنگ‌ها صحبت می‌کنند دش توانسته به یک ابزار انتقال ارزش قابل اعتماد برای ساکنین بخشی از جهان تبدیل شود که در آتش بی‌عدالتی اقتصادی می‌سوزند.

Cryptobriefing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال دش (Dash)

ارز دیجیتال دش (Dash) که سابقاً با عنوان DarkCoin و Xcoin از آن یاد می‌شد یک سیستم نقدی بد…