صفحه اول اخبار جزییات جدیدترین قرارداد بلاک چینی دولت استرالیا با شرکت آمریکایی چیست؟

جزییات جدیدترین قرارداد بلاک چینی دولت استرالیا با شرکت آمریکایی چیست؟

۰
0
85
جزییات جدیدترین قرارداد بلاک چینی دولت استرالیا با شرکت آمریکایی چیست؟

شرکت آمریکایی آی بی ام در یک طی قرارداد پنج ساله با دولت استرالیا متعهد شد تا با کاربرد فناوری بلاک چین وضعیت امنیت داده ها در کشور استرالیا را بهبود ببخشد.

این قرارداد ۷۴۰ میلیون دلاری که بین دولت استرالیا و با خواست ضمنی نخست وزیر این کشور امضاشده به وزارتخانه ها، ادارات فدرال و شرکت های استرالیایی اجازه می‌دهد تا با کمک آی بی ام فناوری هایی مثل بلاک چین، هوش مصنوعی و … را به کار گیرند.

هریت گرین به عنوان سرپرست بخش آسیا اقیانوسیه شرکت آی بی ام درباره این قرارداد بزرگ به بلومبرگ گفته است نه تنها نهادها و مؤسسات دولتی از مزایای این فناوری ها بهره مند می‌شوند بلکه حتی شهروندان کشور کانگوروها هم حضور بلاک چین را در زندگی شان احساس خواهند کرد.

به علاوه این قرارداد همکاری، دولت استرالیا را به یکی از سه دولت دیجیتال برتر در دنیا تبدیل خواهد کرد.

گرین ضمن تمجید از این قرارداد بلاک چینی بر این باور است که ویژگی اصلی فناوری ساختارشکن بلاک چین ارائه یک دفترکل غیرقابل تغییر و رمزگذاری شده است که می‌تواند صحت و امنیت داده های شهروندان این کشور را تأمین کند.

این مطلب را از دست ندهید:  یک استارتآپ بلاک چینی همراه با یک طراح انگلیسی صنعت مد را متحول می‌کنند

البته این تمام ماجرا نیست. همین دفترکل توزیع شده و غیرقابل تغییر می‌تواند استرالیا را به سمت یک جامعه بدون کاغذ سوق دهد که درآن اسناد، احکام دولتی، صورت مالیات ها و … همه به صورت دیجیتال و غیر فیزیکی در یک شبکه بلاک چینی صادر می‌شوند.

از سوی دیگر حضور پلتفرم های صرافی ازجمله  Houbi در منطقه اقیانوسیه باعث شده تا دولت استرالیا نگرانی کمتر بابت رشد اقتصادی پروژه های بلاک چینی در آینده داشته باشد.

به هرحال این قرارداد بلاک چینی برای آی بی ام هم بسیار سودآور است. درواقع این شرکت آمریکایی با فروش دانش به رشد اقتصادی آمریکا کمک می‌کند و نرخ توسعه در آن کشور را افزایش می‌دهد ضمن اینکه در نگاه استرالیا تبدیل به یک شریک راهبردی می‌شود که می‌توان در حل معضلات مختلف از آن ها کمک گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

بررسی روند پیشرفت فناوری بلاک‌چین در سال ۱۳۹۷

با معرفی بلاک‌چین در میان جوامع و ورود این تحول به ایران و همچنین مورد توجه قرار گرفتن آن …