صفحه اول رمز ارز ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

۰
0
ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ارزها مشکلی ایجاد می‌کند، گفت که دراین‌باره نگران نیست و دنیا قرار نیست فردا از هم بپاشد.

پس از اینکه گوگل در نهایت نتایج رایانه کوانتومی خود را که استانداردهای ابر رایانه‌ها را در انجام یک وظیفه جابه‌جا کرده است، به نمایش گذاشت، همه دارندگان رمز ارزها می‌خواهند بدانند که این اتفاق برای ارزهای دیجیتالی به چه معناست.

از این گذشته، بیت کوین و اتریوم روی الگوریتم رمز ارزها ساخته شده‌اند که به لحاظ تئوری، رایانه کوانتومی گوگل می‌تواند آن‌ها را از کار بیندازد.

در این میان حداقل یک نفر نگران نیست. «ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم به Forkast News گفت که دنیا قرار نیست فردا از هم بپاشد.

او گفت کاری که گوگل انجام داده است بیشتر شبیه یک مدل مفهومی است. بوترین با تکرار توییتی که ارسال کرده بود، آن را به آنچه در ظهور بمب هیدروژنی 70 سال پیش اتفاق افتاده بود، تشبیه کرد و گفت که ما هنوز همجوشی هسته‌ای را به‌عنوان یک منبع انرژی روزانه درک نکرده‌ایم.

این مطلب را از دست ندهید:  کسب درآمد جوان روسی از دستکاری بازار رمزارز

درحالی‌که بوترین زمان تبدیل مدل مفهومی به واقعیت را بیش از یک دهه می‌داند، این ادعا که پردازش کوانتومی باعث از بین رفتن رمز ارزها می‌شود را تکذیب می‌کند.

او گفت، این درست نیست رایانه‌های کوانتومی رمز ارزها را از بین می‌برند. آن‌ها برخی الگوریتم‌های رمزنگاری شده را از بین می‌برند، اما ما برای هر الگوریتم رمزنگاری که رایانه‌های کوانتومی می‌توانند رمزگشایی کنند، یک جایگزین داریم.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

توکیو بدون توقف به سمت اقتصاد مبتنی بر توکن

کمتر از 10 ماه تا بازی‌های المپیک توکیو باقی مانده و مسئولان ژاپن به دنبال راهی برای پاسخگ…