صفحه اول اخبار ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌ها رمز ارز ذخیره می‌کند

ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌ها رمز ارز ذخیره می‌کند

۰
0
ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌ها رمز ارز ذخیره می‌کند

گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد بانک مرکزی ونزوئلا در نظر دارد تا انواع رمز ارز مانند بیت کوین را به ذخایر داخلی خود بیفزاید. شرکت دولتی نفت و گاز Petroleos de Venezuela SA تقاضا کرده است تا برای پرداخت عملیات نفت و گاز بیت کوین و اتریوم به بانک مرکزی ونزوئلا بدهد.

منابع مطلع اعلام کرده‌اند که بانک مرکزی ونزوئلا در تلاش است تا بخشی از بیت کوین و اتریوم موجود در جهان را به ذخایر خود اضافه کند. این بانک در حال حاضر روش‌هایی را برای حفظ امنیت رمز ارزها در سیستم ذخایر داخلی خود در نظر دارد. بر اساس یک گزارش «چهار نفر با آگاهی کامل درباره این موضوع» با اشاره به جزییات مطرح کردند، این شرکت نفت و گاز از بانک مرکزی ونزوئلا تقاضا کرده است تا پرداخت‌هایش را با رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم انجام دهد. این منابع خواستند که نام آن‌ها فاش نشود. بر اساس آمار، ذخایر بانک مرکزی ونزوئلا در سه دهه گذشته به 7 میلیارد دلار رسیده است و بانک مرکزی در پی طرح‌هایی برای افزودن ارزهای دیجیتالی به این سیستم است.

بر اساس این خبر مشخص نیست که شرکت نفت و گاز Petroleos de Venezuela SA چه مقدار بیت کوین و اتریوم دارد یا این دارایی‌ها را چگونه به دست آورده است؛ اما بسیاری از گزارش‌ها نشان می‌دهند چگونه دولت ونزوئلا رمز ارزها را جمع آوری کرده و از آن‌ها برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و تجارت بین‌المللی استفاده می‌کند.

در فوریه گذشته، «پدرو پرازا» مقاله‌هایی درباره عملیات نظارت ملی بر روی رمز ارزها و فعالیت‌های مرتبط با آن نوشت. پرازا معتقد است حکومت مادورو ارزهای دیجیتالی را بر اساس «قانون دریافت مالیات با رمز ارزها» که در مجلس ملی مادورستا تصویب شد، ذخیره می‌کند. افزون بر این، رمز ارز پترو مادورو تمام بخش‌های این برنامه را شامل می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  انتشار توکن در هالیوود؛ ماموریتی که ممکن شده است!

سان کریپ (Sunacrip) هم که بدنه قانون‌گذاری رمز ارزها در ونزوئلا در نظارت و ارائه مجوز به صرافی‌ها، بررسی عملیات ماینینگ تأیید شده توسط دولت و ارتقای پذیرش رمز ارز پترو در سرتاسر این کشور مشارکت می‌کند. همچنین به گفته پرازو، جمع آوری مالیات با بیت کوین، پترو دو هدف دارد:

– بی ارزش کردن سلطه بولیوار

– فروش پترو در صرافی به جای بیت کوین و لایت کوین

بر اساس گزارش‌های داخلی در ماه جولای، مادورو و حزب سوسیال متحد ونزوئلا به دور زدن تحریم‌های مالی دولت آمریکا متهم شدند. طبق گفته بازرسان، حکومت مادورو از فرودگاه بین‌المللی Maiquetia و Sunacrip برای تبدیل مالیات خطوط هوایی به بیت کوین استفاده می‌کند. این گزارش‌ها مطرح می‌کنند که دولت ونزوئلا حساب‌های رمز ارزی در چین، روسیه و بلغارستان دارد. سوناکریپ همچنین اعلام کرد که رمز ارزها و پترو می‌توانند برای خرید بلیت هواپیما و امکانات خطوط هوایی Conviasa نیز استفاده کنند.

«جولیت رامیرز»، رییس سوناکریپ نیز اعلام کرده سرویس اجرایی احراز هویت مهاجران و اتباع خارجی برای پاسپورت‌ها و همچنین موسسه ملی ترانزیت و حمل و نقل زمینی برای پرداخت مجوزها، جریمه‌ها و عناوین رمز ارزها را می‌پذیرند. سوناکریپ حتی یک سیستم پرداختی با نام پترو پاگو معرفی کرده است، اما شهروندان می‌گویند زیرساخت نقطه فروش (POS) به معنای جمع آوری بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال باارزش‌تر است.

news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…