صفحه اول اخبار مدیریت بازار خودرو با فناوری بلاک چین

مدیریت بازار خودرو با فناوری بلاک چین

۰
0
مدیریت بازار خودرو با فناوری بلاک چین

دو استارتاپ متمرکز بر پروژه‌های رمز ارزی تصمیم دارند در پروژه‌ای مشترک، تأمین مالی، بیمه‌گذاری و به‌طورکلی بازار خودروی کارکرده آمریکا را به فناوری بلاک چین مجهز کنند.

قدم اول همکاری مشترک دو استارتاپ Fusion Foundation و Automative eXchange Platform یکپارچه‌سازی بلاک چین Fusion با پایگاه داده exchange platform است که متشکل از اطلاعات 10/5 میلیون خودروی کارکرده در آمریکا است.

این یکپارچگی باعث می‌شود تا از این به بعد، اطلاعات مربوط به این خودروها خیلی راحت‌تر رهگیری و واکاوی شود.

صنعت خودرو برای مدت‌زمان طولانی با عدم شفافیت دست‌به‌گریبان بوده و از حجم اطلاعات غلط و دستکاری شده آسیب‌دیده است.

مکس کین یکی از افراد فعال در این پروژه ضمن اشاره به این نکته معتقد است: «یک میلیون خودروی کارکرده در جاده‌ها در حال تردد هستند که صاحبان آن‌ها به نحوی قانون را دور زده‌اند. مثلاً در حوزه بیمه بسیاری از اطلاعات عمداً اظهارنشده یا با داده‌های غلط مخلوط شده است».

این پروژه که در فاز آزمایشی است می‌تواند در گستره وسیعی از ادارات وسایل نقلیه (ادارات راهنمایی و رانندگی) مورد استفاده قرار بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین و تسهیل فرایند وام‌دهی در بانک شین‌هان کره‌جنوبی

همچنین انتظار می‌رود این سیستم بتواند مشکل 60 تا 100 میلیون دلار از وام‌هایی که به‌منظور تأمین مالی برای خودروها پرداخت شده‌اند را حل کند.

مدیرعامل شرکت Fusion که از ابتدا با هدف ایجاد توکن‌های دیجیتال برای انواع دارایی‌ها به وجود آمده است به این پروژه خوش‌بین است. بلاک چینی که شرکت Fusion ساخته از معماری اتریوم الهام گرفته و البته دارای هر دو بخش سازمانی (خصوصی) و عمومی است و به‌خوبی می‌تواند مدیریت خودروهای کارکرده را بر عهده بگیرد.

یکی از نگران‌هایی که در این پروژه وجود دارد تعداد گره‌های شبکه بلاک چین خودروهای کارکرده است. اما مدیران این دو استارتاپ بر این باورند که دولت و کارگزاران خودرو نباید درباره تعداد گره‌ها نگران باشند چون تعداد گره‌ها به‌اندازه‌ای خواهد بود که بتوان امنیت این شبکه بلاک چین را تأمین کرد.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…