صفحه اول زنجیره بلوک استفاده نیروی هوایی آمریکا از بلاک چین برای حفظ امنیت زنجیره تأمین

استفاده نیروی هوایی آمریکا از بلاک چین برای حفظ امنیت زنجیره تأمین

۰
0
استفاده نیروی هوایی آمریکا از بلاک چین برای حفظ امنیت زنجیره تأمین

نیروی هوایی آمریکا (USAF)، استارتاپ فعال در قراردادهای هوشمند سیمباچین (SIMBA Chain) را برگزیده است تا بلاک چینی را ارائه دهد که برای ایجاد امنیت در زنجیره تأمین استفاده می‌شود.

در اخباری که به تازگی منتشر شده است، سیمباچین اعلام کرد فناوری که گسترش می‌دهد در میدان‌های جنگ و اداره‌های ستادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

متخصصان سیمباچین معتقدند زنجیره‌های طولانی ارزش یک مسئله امنیتی به‌ویژه در اپلیکیشن‌های نظامی محسوب می‌شوند، جایی که تلاش‌هایی توسط عوامل خارجی برای به دست آوردن یا تغییر در داده‌های مهم صورت می‌گیرد.

هدف این پروژه برقراری ارتباط میان تولید متمرکز در میدان نبرد با بلاک چین است. در حال حاضر، سیمباچین وظیفه دارد یک رویکرد بلاک چینی را برای ثبت و پیگیری تجهیزات تولید افزایشی (Additive Manufacturing) (منظور از تولید فرایند تولید اشیا به روش لایه به لایه و به‌صورت سه‌بعدی است) در طول چرخه کامل حیات آن‌ها طراحی کند.

این استارتاپ از Azure، پلتفرم ابری مایکروسافت استفاده کرده است، با این ادعا که فاکتورهای مهم «قابل اعتماد و اتکا بودن» را برای پشتیبانی در میدان جنگ داراست.

این مطلب را از دست ندهید:  چرا کلان داده به بلاک ‌چین نیاز دارد؟

این شرکت امیدوار است بخش‌هایی از تولید در میدان جنگ را غیرمتمرکز کند، درحالی‌که تمامیت داده‌ها حفظ می‌شود، بنابراین روند تعمیر وسایل نقلیه نمی‌تواند به‌وسیله شخص سوم دست‌کاری شود، این در حالی است که با استفاده از ساختار بلاک چین برنامه‌های فوق محرمانه چاپ سه‌بعدی می‌تواند به نیروهای مستقر در جبهه نبرد بدون نظارت و کنترل اضافی منتقل شود.

در نهایت گفتنی است مدرسه فارغ‌التحصیلان نیروی هوایی آمریکا هم سال گذشته یک ابزار تحصیلی روی فناوری بلاک چین برای مدیریت زنجیره تأمین گسترش داده است.

Cointelegraph

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…