صفحه اول اخبار حمایت یک نماینده کنگره آمریکا از پروژه رمز ارز لیبرا

حمایت یک نماینده کنگره آمریکا از پروژه رمز ارز لیبرا

۰
0
حمایت یک نماینده کنگره آمریکا از پروژه رمز ارز لیبرا

در میان حجم زیاد انتقادات از رمز ارز لیبرا فیسبوک، یک نماینده کنگره آمریکا از این پروژه حمایت کرد. سناتور «مایک راندز» در نامه‌ای به یک عضو انجمن لیبرا از پروژه فیسبوک حمایت کرده و از آن به عنوان نمونه‌ای از پیشرفت فناوری برای کمک به مشتریان در آمریکا، نام برده است.

راندز همچنین نسبت به نامه «برایان شاتز» و «شرود براون» دو نماینده کنگره آمریکا که به مدیران عامل مسترکارت، ویزا و استریپ هشدار داده بودند با پیوستن به لیبرا تحت نظارت‌های دقیق قرار می‌گیرند، انتقاد کرد.

گفتنی است؛ این سه شرکت در کنار دیگر شرکت‌ها مانند پی‌پال، مرکادو پاگو، eBay و Booking Holdings از این پروژه انصراف دادند.

راندز با بیان اینکه فناوری‌هایی مانند لیبرا به مشتریان غیر بانکی و تحت نظارت بانک کمک می‌کنند، خاطرنشان کرد، اجتناب از یک راهکار جدید که می‌تواند آسیب‌پذیرترین‌ آمریکایی‌ها را به سیستم خدمات مالی ما متصل کند، مایه تأسف است. فیسبوک اولین بار در اواسط ماه ژوئن و در میان انتقادها و از رمز ارز پایدار لیبرا صحبت کرد و گفت برای ارائه خدمات مالی به بیشتر از 1 میلیارد نفر آماده است. این در حالی است که سیاست‌گذاران و دیگر قانون‌گذاران اعلام کردند این پروژه ابزاری برای بی‌ثبات کردن نظم مالی در جهان است.

فیسبوک همچنین اعلام کرده با کالیبرا شرکت زیرمجموعه خود و 27 شرکت دیگر، یک شورای نظارتی تشکیل می‌دهد تا با بررسی این پروژه برنامه‌هایی برای افزایش شرکت‌ها به عدد 100 در زمانی که لیبرا آماده می‌شود، ارائه دهند.

همچنین راندز بر پتانسیل لیبرا برای کمک به کاربران غیر بانکی در این نامه تاکید و خاطرنشان کرد، بانک مرکزی آمریکا سال‌ها از ایجاد پلتفرم پرداخت آنی خود فاصله دارد. در عوض رمز ارزها می‌توانند این نقش را بر عهده بگیرند. او معتقد است که با ارائه زمان کافی بانک مرکزی آمریکا می‌تواند سرویس FedNow را به پایان برساند، اما انجمن لیبرا منتظر نمی‌ماند تا ببیند نتیجه رمز ارز تحت هدایت بانک مرکزی چه خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  تکامل ویکی‌پدیا به اوری‌پدیا: از خرد جمعی تا دموکراسی برای همه

او با اشاره به چارچوب قانونی از دور خارج شده درباره رمز ارزها، پس زدن لیبرا در آمریکا را گیج‌کننده عنوان کرد و گفت، ما هیچ راه قانونی شفافی برای اینکه رمز ارزها را یک اوراق بهادار در نظر بگیریم، نداریم.

چارچوب‌ قانونی که ما برای این دسته از پرسش‌ها داریم از قوانین مربوط به اوراق بهادار در سال 1933 نشات می‌گیرند. این قانون در نیم قرن پیش از اینکه رایانه‌ها و اینترنت ایجاد شوند، دو دهه پیش از اینکه هواوی توسط Union تأیید شود، یک دهه قبل از اینکه موتور جت توسعه پیدا کند و در زمانی که بیش از 90 درصد از مردم روستایی آمریکا برق نداشتند، نوشته شده است.

همچنین «گری جنسلر» رییس پیشین کمیسیون معاملات آتی کالا پیش از این درباره لیبرا گفته بود، در نهایت شبیه یک وجه مبادله تجاری است که تحت قوانین موجود اوراق بهادار قرار می‌گیرد.

در حالی که انجمن لیبرا و اعضای آن باید در توسعه این پروژه قوانین را رعایت کنند، راندز اظهار کرد پس زدن این نوآوری کار درستی نیست. درخواست عده کمی از همکاران من درباره رمز ارزها نباید به عنوان سیاست فدرال در نظر گرفته شود.

او افزود، در حالی که این انجمن هنوز در تلاش است تا مرحله چارچوب حاکمیتی و قوانین اجرایی را رعایت کند، شرم‌آور است پیشرفتی را که پیش از این در ایجاد لیبرا به دست آورده، از دست بدهد.

راندز با بیان اینکه برخی شرکت‌ها اعلام کردند، کار کردن در کشورهای دیگر برایشان آسان‌تر است، تاکید کرد که کنگره و قانون‌گذاران آمریکا باید به‌گونه‌ای عمل کنند تا کار شرکت‌های رمز ارزی برای فعالیت در آمریکا تسهیل شود.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…