صفحه اول زنجیره بلوک ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

۰
0
ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین واردات نفت و گاز طبیعی از کانادا را ردیابی کند.

بخش تحقیق و توسعه علمی و فناوری این سازمان به شرکت بلاک چینی ماونت (Mavennet) در کانادا 182 هزار و 700 دلار برای این ابتکار عمل اعطا شده است. ماونت یک پلتفرم «بلاک چین به عنوان یک سرویس» ایجاد خواهد کرد، که سازمان‌های گمرکی می‌توانند بازار تجارت نفت و گاز طبیعی را در کانادا در اسرع وقت بررسی کنند.

«آنیل جان»، مدیر فنی برنامه نوآوری سیلیکون ولی این سازمان گفت، پلتفرم ماونت می‌تواند این حسابرسی دیجیتالی را ایجاد کند، در حالی که قابلیت همکاری گسترده‌ توسط پشتیبانی از استانداردهای کنسرسیوم وب‌ جهان‌گستر مانند احراز هویت غیرمتمرکز و اعتبارنامه‌های قابل تایید را تضمین می‌کند.

کانادا چهارمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است. به گزارش سازمان انرژی این کشور، آمریکا در سال 2018، 3.5 میلیون بشکه نفت خام از کانادا وارد کرد که 96 درصد صادرات نفت خام آن را شامل می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  سه مرحله مهم برای هر سازمان علاقه‌مند به فناوری بلاک‌چین

جان خاطرنشان کرد، ردیابی صحیح مدارک نفتی که از طریق خطوط لوله و تصفیه بین ایالات متحده آمریکا و کانادا جریان دارد، واردات نفت با فرمول درست و کشور مبدا، بسیار مورد توجه سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

گفتنی است؛ سازمان امنیت ملی آمریکا از سال 2015، فناوری بلاک چین را مورد بررسی قرار داده است. برنامه نوآوری سیلیکون ولی این سازمان نیز در همان زمان راه‌اندازی شد و برای استارت‌آپ‌های فناوری شامل استارت‌آپ‌های حوزه بلاک چین تا 800 هزار دلار برای توسعه راهکارهای موضوعات مرتبط با امنیت ملی پاداش در نظر گرفت.

The block crypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

راه‌اندازی سیستم احراز هویت بلاک چینی برای شهرهای هوشمند چینی

چین یک سیستم احراز هویت مبتنی بر بلاک چین برای شهرهای هوشمند با هدف ارتباط بهتر و به اشترا…