صفحه اول اخبار پای زنجیره‌بلوک به وزارت دفاع آمریکا هم باز شد!

پای زنجیره‌بلوک به وزارت دفاع آمریکا هم باز شد!

۰
0
پای زنجیره‌بلوک به وزارت دفاع آمریکا هم باز شد!

راهکارهایی که شرکت Guardtime Federal در حوزه زنجیره بلوک ارائه می‌کند به زودی در وزارت دفاع آمریکا مورداستفاده قرار خواهند گرفت.

مارتین لاکهید که در مریلیند آمریکا مستقر است احتمالاً اولین پیمانکار طرف قرارداد وزارت دفاع آمریکا خواهد بود که به صورت فعالانه از زنجیره بلوک (Blockchain) در استراتژی خودش استفاده می‌کند.

رئیس شرکت Guardtime Federal در اظهارنظری عنوان کرده است که “شرکتش اشتیاق زیادی به همکاری با چنین گروه باکیفیتی دارد و امیدوار است که بتواند قابلیت های مارتین لاکهید را درزمینهٔ توسعه امنیت سایبری و نرم افزارهای آنکه درواقع هدف مشترک این دو نهاد است افزایش دهد”.

موارد خاص استفاده از زنجیره بلوک برای وزارت دفاع آمریکا می‌تواند در آسان سازی و مطالعه ریسک های توسعه نرم افزار و همچنین در بحث زنجیره تأمین باشد. درحالی که شاید در ابتدا همکاری مارتین لاکهید به عنوان پیمانکار وزارت دفاع آمریکا و Guradtime Federal حالتی نمادین داشته باشد اما این دو شرکت قطعاً زمینه فعالیت های مشترکی در حوزه امنیت سایبری خواهند داشت.

زنجیره بلوک در قلب راهبرد دفاعی

علاوه بر این آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی که وابسته به وزارت دفاع آمریکا است در سپتامبر سال گذشته جایزه ای یک میلیون دلاری به Guardtime federal و شرکت مشابه دیگری اختصاص داد که نشان از علاقه وافر دولت آمریکا برای اعمال فناوری های زنجیره بلوک در وزارت دفاع است.

این مطلب را از دست ندهید:  نقش پول رایج و رمز ارزهای محرمانه در تأمین مالی تروریسم

مسئولین این آژانس که اختصاراً دارپا نامیده می‌شود بر این باورند که اگر بخش گسترده ای از زیرساخت دفاتر پشتیبانی این وزارت به صورت غیرمتمرکز دربیاید، امکان ارسال و دریافت اسناد و قراردادهای هوشمند فراهم می‌شود که درنتیجه نه تنها خطر حمله هکرها کاهش پیدا می‌کند بلکه از تأخیر بی مورد در مکاتبات اداری وزارت دفاع نیز کاسته خواهد شد.

یکی از مهندسان هوا و فضا که در مارتین لاکهید مشغول به کار است استفاده از زنجیره بلوک در ساختارهای وزارت دفاع ایالات متحده را به دلیل اینکه باعث تقویت یکپارچگی داده ها، کشف سریع مسئله و ارائه راهکار برای آن و کاهش حجم آزمایش های تکراری می‌شود مؤثر ارزیابی کرده و تصور می‌کند همه این مزایا درنهایت ریسک طولانی شدن پروژه ها بیش از موعد تحویل را کمتر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…