صفحه اول اخبار گمرک آمریکا در پی تجربه مدل مفهومی بلاک چین

گمرک آمریکا در پی تجربه مدل مفهومی بلاک چین

۰
0
گمرک آمریکا در پی تجربه مدل مفهومی بلاک چین

کمیسیون مشاوره‌ای اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده آمریکا (CBP)، در نظر دارد آزمایشی واقعی از مدل مفهومی بلاک چینی حقوق مالکیت معنوی را آغاز کند.
بر اساس گزارشی که در وب‌سایت CBP منتشر شده است؛ کمیسیون مشاوره‌ای عملیات گمرکات تجاری (COAC) قرار است آزمایش‌های خود را از اواخر ماه آگوست تا آخر ماه سپتامبر به اجرا دربیاورد. این کمیسیون به دبیران وزارت خزانه‌داری و وزارت امنیت داخلی آمریکا مشاوره می‌دهد.
این بیانیه به‌طور خاص از طریق کمیته فرعی تسهیل نسل بعد COAC، یک نهاد متشکل از چهار گروه کاری که هدف آن بهبود ارتقای تجارت و دولت در اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده آمریکا است، مطرح شد.
در حال حاضر، این کمیته فرعی در سه پروژه مدل مفهومی شامل تکنولوژی بلاک چین مشارکت دارد. یکی از این پروژه‌ها با نام «مدل مفهومی حقوق مالکیت معنوی»، در نظر دارد تا با تکیه بر مجوزهای از پیش موجود و روابط فرعی بلاک چین را حمل و نقل دریایی اجرا کند.
بر اساس جدیدترین گزارش COAC، این مدل مفهومی خاص در ماه آگوست به صورت واقعی آزمایش خواهد شد: «این کارگروه با مدل مفهومی کنونی در زمینه مالکیت معنوی فعال بوده است. از زمان آخرین جلسه حضوری در ماه مارس، این کارگروه از طریق طراحی کلی پروژه، اجرای طرح اولیه مهندسی، ادغام سیستم‌های تجارت و CBP به پیشرفت‌هایی دست یافته است. آزمایش واقعی این سیستم در اواخر ماه آگوست آغاز و در آخر سپتامبر به پایان می‌رسد.»

این مطلب را از دست ندهید:  استقبال دولت آلمان از فناوری بلاک چین

گمرک آمریکا و بلاک چین در حوزه حمل و نقل

همان‌طور که پیش از این کوین‌تلگراف گزارش داده بود، اداره گمرک آمریکا یک آزمایش واقعی مبتنی بر پروژه بلاک چین در بخش حمل و نقل در سال 2018 اجرا کرد. این پروژه یک سیستم بلاک چینی را برای ردیابی محموله‌ها بررسی می‌کرد. بر اساس گزارش‌ها، این سیستم ترکیبی از نرم‌افزار CBP و یک پلتفرم گسترش یافته مبتنی بر بلاک چین توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا بود.

وینسنت آنونزیاتو، مدیر بخش تحول و نوآوری CBP، گفته که معتقد بوده پلتفرم‌های بلاک چین به اندازه کافی با یکدیگر سازگار نیستند. گزارش‌ها نشان می‌دهد، به عنوان بخشی از این آزمایش، اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده آمریکا در نظر دارد تا استانداردهای تعامل میان بلاک چین‌های مختلف تعیین کند، به‌گونه‌ای که همه شرکت‌ها و نرم‌افزارها به راحتی در آینده بتوانند به گمرک متصل شوند.

Coin Telegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…