صفحه اول ماینینگ دستگیری ماینرهای اوکراینی در نیروگاه هسته‌ای این کشور

دستگیری ماینرهای اوکراینی در نیروگاه هسته‌ای این کشور

۰
0
دستگیری ماینرهای اوکراینی در نیروگاه هسته‌ای این کشور

به گزارش رویترز، سرویس امنیتی اوکراین (SBU)، چندین نفر را به جرم استخراج غیرقانونی بیت کوین و آلت کوین در یک نیروگاه هسته‌ای دستگیر کرده است.

به گفته منابع آگاه، سرویس امنیتی اوکراین برخی افراد را که به صورت غیرقانونی در نیروگاه هسته‌ای در جنوب اوکراین استخراج ارز های دیجیتال انجام می‌داده‌اند را دستگیر کرده است؛ اقدامی که این سازمان ادعا می‌کند برنامه‌های مهم امنیتی این نیروگاه هسته‌ای را افشا کرده است.

براساس گزارش‌ها، این ماینرها چندین دستگاه ماینر بیت کوین را در یکی از بلوک های اداری این نیروگاه هسته‌ای نصب کرده‌ بودند تا از ذخیره انرژی بی‌وقفه و همچنین اتصال اینترنتی این مرکز استفاده کنند.

جالب اینجاست که سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرد، یک عملیات تحقیقاتی نیز در محل گارد ملی، انجام داده است که کم و بیش واحد امنیتی این نیروگاه هسته‌ای است و در نتیجه آن چندین دستگاه استخراج بیت کوین با استفاده از کارت‌های گرافیک و سه دستگاه خنک‌کننده کشف و ضبط شده است.

این تمام ماجرا نیست، این سرویس امنیتی ادعا می‌کند، انواع مختلفی از دستگاه‌های ماینینگ رمز ارز را نیز در واحد نظامی گارد ملی اوکراین کشف و مصادره کرده است.

براساس این گزارش، سرویس امنیتی اوکراین  با دستگیری مظنونین، تحقیقاتی را در این باره آغاز کرده است. این سرویس امنیتی در این باره اعلام کرد: « اتهاماتی متوجه مقامات رسمی نیروگاه هسته‌ای اوکراین جنوبی است که بر اساس آن آنها دستگاه‌های ماینر با دسترسی به اینترنت در محل نیروگاه نصب کرده‌اند و باعث افشای اطلاعات امنیتی محرمانه شده‌اند.»

این مطلب را از دست ندهید:  کاهش پاداش لایت کوین از 25 کوین به 12/5 

این اولین باری نیست که مقامات دولتی به دلیل ماینینگ غیرمجاز رمز ارزها با استفاده از رایانه‌های دولتی در حین انجام وظیفه دستگیر می‌شوند.

با افزایش محبوبیت بیت کوین و آلت کوین، بازیگران غیرمجاز از هر فرصتی برای سریع‌تر ثروتمند شدن از طریق رمز ارزها استفاده می‌کنند.

در اوایل ماه فوریه 2018، BTCManager خبر داد که مامورین اجرای قانون در روسیه چندین دانشمند هسته‌ای در مرکز هسته‌ای فدرال در ساروف را به دلیل استفاده از پیشرفته‌ترین ابررایانه‌ها برای استخراج کردن بیت کوین دستگیر کردند.

اخیرا در فوریه 2019 نیز پلیس آلمان 6 ماینر بیت کوین را به دلیل ماین بیت کوین با برق مسروقه بازداشت کرد. همچنین در 22 می 2019، مشخص شد پلیس فدرال استرالیا (AFP) یک شهروند سیدنی را به اتهام ماینینگ رمز ارزهای مبتنی بر بلاک چین با استفاده از رایانه‌های یک سازمان دولتی فدرال دستگیر و روانه دادگاه کرده است.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…