صفحه اول اخبار تصویب لایحه قانونی رمز ارزها در امارات

تصویب لایحه قانونی رمز ارزها در امارات

۰
0
تصویب لایحه قانونی رمز ارزها در امارات

امارات متحده عربی اعلام کرد هم‌زمان با فعالیت سازمان نظارت بر کالا و اوراق بهادار این کشور برای دریافت نظر شرکای مالی خود، موضع این کشور نسبت به رمز ارزها اعلام خواهد شد.
این سازمان تمام گروه‌ها شامل سرمایه گذاران، کارگزاران، تحلیلگران مالی، محققان، رسانه‌ها و دیگر افراد ذی‌نفع را دعوت کرده است تا پیش‌نویس لایحه رمز ارز را بررسی و نظرات خود را حداکثر تا 29 اکتبر درباره آن بیان کنند.

بر اساس این بیانیه همچنین انتظار می‌رود پیشنهادهای مورد انتظار از سوی افراد داخلی ذی‌نفع در تهیه متن نهایی این لایحه مدنظر قرار بگیرد. تاکنون سازمان بورس و اوراق بهادار پیش‌نویس لایحه مربوط به رمز ارزها را منتشر کرده که شامل 28 بند است و بر حمایت از منافع سرمایه گذاران تمرکز دارد. همچنین در این لایحه بندهایی مربوط به مسائل ضد پولشویی و سایر جرائم مالی پیش بینی شده است.

زمانی که این آیین‌نامه اجرایی شود، مشارکت کنندگان در بازار می‌توانند راهنمای آن را از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه دور امارات از طریق سیستم خدمات الکترونیک مرتبط به دست آورند.

این مطلب را از دست ندهید:  واتس‌اپ ابزاری برای خرید و فروش بیت کوین در آفریقا

پیش از این، سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه‌های خود را برای معرفی مقررات عرضه سکه اولیه (ICO) در این کشور تا پایان نیمه اول سال 2019 اعلام کرد، در حالی که مشغول توسعه عرضه سکه اولیه یک پلتفرم تجاری همراه با توکن آن بود.

گفتنی است؛ دولت امارات متحده عربی توافقی را با عربستان سعودی برای ایجاد یک رمز ارز در راستای درک بهتر این فناوری به امضا رسانده است. یکی از مسائلی که در امارات و سایر کشورهای اسلامی باعث کندی تدوین رگولاتوری و لوایح قانونی برای رمز ارزها شده، مطابقت آن‌ها با قوانین شرعی است.

در همین راستا مسئولان کشور امارات سال 2018 در خبری اعلام کردند یک پلتفرم صرافی با نام ادب سولوشنز (Adab Solutions) راه‌اندازی خواهد شد که می‌تواند به مسلمانان در هنگام خرید و فروش رمز ارزها اطمینان خاطر بدهد.

Ambcrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…