صفحه اول اخبار نقش توییتر در سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها

نقش توییتر در سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها

۰
0
نقش توییتر در سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها

یک گزارش کوتاه از The Tie درباره عملکرد توییتر ، اطلاعات بسیار جالبی را گردآوری کرده و پرونده‌ای را در زمینه تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها ارائه داده است. تبلیغ اغراق‌آمیز برای کوین‌ها و ایجاد جذابیت برای فرآیند تصمیم‌گیری غیرمنطقی از جمله این تاثیرات هستند. به عبارت دقیق‌تر این گزارش درباره تعداد توییت‌های مربوط به هر میلیون دلار از حجم معاملات یک توکن/کوین است.

برای این مطالعه، معیارهای حدود 450 رمز ارز و توکن را بررسی شده که یک عمل شگفت‌انگیز است. با این حال، نگرش‌هایی که می‌توانند از این مطالعه حاصل شوند، کابوس بازاریابی در فضای بلاک چین عمومی را نشان می‌دهند.
این گزارش نشان می‌دهد کوین‌هایی که کمترین توییت را داشته‌اند و هیاهو رسانه‌ای پیرامون آن‌ها کمتر بوده شامل تتر (003.)، ایاس (008.)، اتریوم کلاسیک (158.)، کاسموس (230.) و نئو (231.) اختصاص دارد. اعداد داخل پرانتز تعداد توییت‌ها نسبت به حجم مبادله رمز ارزها در هر میلیون دلار را نشان می‌دهند.

از آنجایی که ایاس، اتریوم کلاسیک و نئو رمز ارزهای سرمایه‌گذاری با حجم بالا در بازار هستند، منطقی است که تعداد آن‌ها کم باشد، چرا که میلیون‌ها میلیون دلار حجم مبادلاتی دارند.
اما کوین‌هایی با توییت‌های بیشتر و هیاهوی بیشتر شامل توکن‌پی (911.1)، الکترونیوم (678.8)، دراگون‌چین (505.3)، تلکوین (287.5) و دیجی‌بایت (153.4) بودند.
این کوین‌ها به طور قابل توجهی حجم سرمایه‌گذاری‌شان در بازار کم است، بنابراین می‌توانند به طور طبیعی رو به بالا تنظیم شوند. با این حال، این مسئله یک مشکل ایجاد می‌کند، به این معنا که آن‌ها توسط انبوهی از ربات‌ها که سعی دارند تمایلات عمومی در شبکه‌های اجتماعی را تحت کنترل قرار دهند مورد دستکاری قرار می‌گیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین طلایی‌تر از همیشه

تاثیرهای روان‌شناختی توییتر

کاربران توییتر و سرمایه‌گذاران باتجربه رمز ارزها می‌توانند این نوع فعالیت‌های کلاهبردارانه را در چند ثانیه شناسایی کنند، چرا که این موضوع مدتی است به یکی از مهم‌ترین مسائل فرهنگی شبکه اجتماعی رمز ارزها تبدیل شده است. هرچند، تاثیرات آن بر تازه‌واردها می‌تواند مخرب باشد.
دست‌کاری گسترده از طریق شبکه اجتماعی ساده‌ترین راه برای در اختیار گرفتن نظرات عمومی است. در عین حال، این اولین موردی نیست که از شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر برای تغییر درک عمومی استفاده شده است. (انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا سال 2016).
این موضوع یک پاسخ مستقیم ندارد و نیازمند مقایسه‌ای میان توییت‌ها و حجم تراکنش‌ها در سطح فردی است.

با این حال وجود کمبود جزئی که با کمی تلاش بیشتر می‌توان بر آن غلبه کرد، مسیری طولانی برای ساختن فضایی قانونی‌تر و پیشگیری از بی‌بهره ماندن سرمایه‌گذاران جدید با پروژه‌های فاقد صلاحیت وجود دارد.

BTC Manager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…