صفحه اول اخبار مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین با ابتکار ترکسل

مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین با ابتکار ترکسل

۰
0
مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین با ابتکار ترکسل

شرکت ترکسل ارائه دهنده خدمات مخابراتی در ترکیه، از یک محصول مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت هویت رونمایی کرد. این محصول جدید که در کنگره جهانی موبایل در بارسلون ارائه شده در واقع راهکاری برای کنترل بهتر روی داده‌های هویتی و اطلاعات شخصی افراد است.

محصول بلاک چینی شرکت ترکسل ضمن مطابقت با قوانین محافظت از داده‌های عمومی (GDPR)، برخلاف محصولات فعلی مدیریت هویت، داده‌های هویتی افراد را با شرکت‌های دیگر به اشتراک نمی‌گذارد. ترکسل این داده‌ها را بر روی یک بلاک چین ذخیره می‌کند تا نیازی به واسطه‌ها نباشد.

ترکسل با استفاده از همین ساختار بلاک چین و داده‌های هویتی افراد، راهکاری برای شناسایی مستمندان واقعی برای دریافت کمک‌های خیریه را نیز معرفی کرده است.

سرکان اوزتورک از مدیران ارشد ترکسل دراین‌باره می‌گوید: «استفاده از فناوری بلاک چین برای بهبود تجربه مشتریان خدمات دیجیتال ما ضروری است و از اولویت‌های اصلی ما است.»

با توجه به درآمد خالص 377 میلیون دلاری ترکسل در سال 2018 انتظار می‌رود گسترش این محصول در مقیاس انبوه مشکلی نداشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin)

در دو سال اخیر علاوه بر ترکیه شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه در بسیاری دیگر از کشورها هم نسبت به فناوری بلاک چین علاقه نشان داده‌اند.

مثلاً شرکت Telefonica در اسپانیا قراردادی با مایکروسافت امضا کرده تا بتواند با استفاده از معماری بلاک چین، خدمات دیجیتال خودش را در افق‌های جدیدی گسترش دهد.

کره جنوبی هم در همکاری با بزرگ‌ترین شرکت مخابرات آلمان از طرح جدیدی برای توسعه یک راهکار تجاری تشخیص هویت مبتنی بر بلاک چین که می‌تواند در خیلی از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده شود رونمایی کرد.

شرکت‌های مخابرات در انگلیس و عربستان سعودی نیز به فناوری بلاک چین روی آورده‌اند و تصمیم دارند ساختار قدیمی و متمرکز ارتباطات تلفنی را تغییر دهند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…