صفحه اول بیت‌کوین بیت کوین مردم را از قیدوبندها آزاد می‌کند

بیت کوین مردم را از قیدوبندها آزاد می‌کند

۰
0
بیت کوین مردم را از قیدوبندها آزاد می‌کند

«تیم درپر» سرمایه گذار در گفت وگو با یک رسانه رمز ارزی گفت، بیت کوین یک ارز برتر است که مردم را از قیدوبندها رها می‌کند و روشی آسان برای انتقال وجه در جهان است.

درپر به اشکال مختلف پول در تاریخ جهان از صدف دریایی گرفته تا طلا اشاره و خاطرنشان کرد که در قرن 21، ارزها مبتنی بر باور به دولت‌هاست، اما بیت کوین به عنوان پولی ظاهر شده که توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شود و قابلیت پرداخت‌های جهانی را در اختیار دارد.

او اظهار کرد، به ناگهان ارزی داریم که به دولت و به یک منطقه جغرافیایی وابسته نیست. بیت کوین همچنین به عنوان یک منبع ارزش خدمات‌دهی می‌کند، در حالی که نسبت به تراکنش‌های بانکی یا کارت‌های اعتباری ارزان‌تر است. همین مسئله ما را از قیود مالی آزاد می‌کند، چراکه دولت‌ها همیشه از ارز برای کنترل مردم استفاده کرده‌اند.

بیش از 800 هزار تراکنش در روز در شبکه بیت کوین انجام می‌شود. اما با وجود ادعاهای درپر که بیت کوین ممکن است سریع‌تر باشد، این تعداد تراکنش در مقایسه با شبکه‌های ویزا یا مسترکارت بسیار کمتر است. با این حال زیرساخت این رمز ارز امکان ارسال مبالغ بسیار زیاد با کارمزد کم و بدون محدودیت جغرافیایی را فراهم می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  آغوش گرم بحرین برای بیت‌کوین و فناوری بلاک چین

 

بیت کوین محدودیت‌هایی هم دارد

بیت کوین در واقعیت به طور کامل برای همه رایگان نیست و دولت‌ها سعی دارند کاربرد این رمر ارز را با ممنوعیت آن در چندین کشور محدود کنند. با این وجود، شبکه‌ای از گره‌ها (Node) می‌تواند در مقابل این محدودیت مقاومت کند، به طوری که نودهای جدید جایی که قبلی‌ها از بین می‌روند، ظاهر شوند.

کاربرد بیت کوین تنها زمانی که به صرافی‌ها برای مبادله می‌رود محدود می‌شود، اما قانون‌گذاران برای تعیین مالکیت اطلاعات افراد را درخواست می‌کنند، حداقل راهنمای سرویس درآمد داخلی آمریکا (IRS) چنین پیشنهادی می‌دهد.

بیت کوین کاملاً ناشناس نیست، چراکه امکان نمایش آدرس‌ها و ردیابی تراکنش‌ها وجود دارد. البته از نظر تیم درپر این شفافیت با توجه به اینکه مشخص است تراکنش‌ها کجا می‌روند، یک ویژگی برتر محسوب می‌شود.

درپر همچنین معتقد است، از آنجایی که این یک فناوری نوظهور است، دولت‌ها باید پذیرش بیت کوین را قبول کنند. با این همه بیت کوین بیش از یک دهه است که ایجاد شده و با وجود اظهارنظرهای جنجالی و قوانین شدید صرافی‌ها راه خود را ادامه می‌دهد.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …