صفحه اول اخبار توسعه فناوری بلاک چین با شراکت آمریکا و هند

توسعه فناوری بلاک چین با شراکت آمریکا و هند

۰
0
توسعه فناوری بلاک چین با شراکت آمریکا و هند

از ماهیندرا (Mahindra) با درآمد سالانه 4.2 میلیارد دلار و 120 هزار کارمند به عنوان یکی از شرکت های برزگ فناوری هند نام برده می‌شود. همین آوازه باعث شده تا آمریکا برای توسعه و پیاده سازی بیشتر فناوری بلاک چین در ارتباطات، امور مالی و … این شرکت هندی را به شراکت دعوت کند.

مدیر ماهیندرا در مصاحبه ای که با یک نشریه محلی داشته، ضمن اینکه سیاست های دونالد ترامپ درباره کارگران خارجی را موردانتقاد قرار داده بر این باور است که شعار “آمریکایی بخرید، آمریکایی استخدام کنید” در عمل قابل اجرا نیست. برای نمونه در حیطه بلاک چین، آمریکا می‌تواند از استعداد و توان مهندسی که در هند وجود دارد در جهت شناسایی بازارهای هدف بلاک چین، خودکارسازی داده ها و هوش مصنوعی استفاده کند.

گورنانی در ادامه اظهاراتش نشان می‌دهد که بانک سرمایه هند همراه با بانک مرکزی و چند موسسه اقتصادی دیگر از چندی پیش به طور فعالانه آزمایش های بلاک چین در حوزه امور مالی و مخصوصاً انتقال ایمن پول بدون حضور شرکت های واسط را آغاز کرده اند که این موضوع نشان می‌دهد در جامعه هند آگاهی خوبی از این فناوری ها وجود دارد.

بلاک چین در سرزمین هفتاد و دو ملت 

این در حالی است که سال گذشته آگاهی عمومی‌جامعه هند نسبت به کاربردهای بلاک چین در سطح بسیار پایین تری قرار داشت اما فشارهای استارتآپ های هندی و صرافی های محلی باهدف تنظیم چارچوب های شفاف برای کاربردهای این فناوری شرایط را کاملاً تغییر داده است.

این مطلب را از دست ندهید:  طرح مخابرات انگلیس برای امنیت دیجیتال در ساختار بلاک چینی

با تکیه بر گفته های مدیر شرکت ماهیندرا مشخص می‌شود که او انتظار دارد شراکت شرکتش با آمریکا شبیه به مدل همکاری هایی باشد که در کشورهای پیشرو اروپایی انجام می‌شود؛ مثلاً همکاری انگلستان با کره جنوبی با هدف ایجاد فضایی دوستانه برای استارتآپ های هر دو کشور در زمینه فناوری های مالی مدلی از همکاری مطلوب است.

به علاوه هندوستان هم به خوبی متوجه شده است که سرمایه گذاری های عظیم شرکت هایی مثل IBM و Hyperledger به کمک بانک های چند میلیارد دلاری این کشور باعث شده تا آمریکا در آستانه تجربه تاریخ سازی از فناوری بلاک چین باشد و شرکت های هندی نظیر ماهیندرا هم علاقه دارند در بازار جهانی که در آینده ای نه چندان دور شکل خواهد گرفت سهمی‌داشته باشند. گورنانی در انتهای مصاحبه اش عنوان کرده که وقتی تغییر شروع می‌شود نمی‌توان از آن فرار کرد، ما باید بر موج های بلاک چینی سوار شویم تا بتوانیم آنها را به سمت خودمان رهبری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…