صفحه اول اخبار تایلند از یک مقصد توریستی به بهشت بلاک چین تبدیل می‌شود

تایلند از یک مقصد توریستی به بهشت بلاک چین تبدیل می‌شود

۰
0
تایلند از یک مقصد توریستی به بهشت بلاک چین تبدیل می‌شود

فناوری بلاک چین به سرعت در منطقه آسیا – اقیانوسیه رشد می‌کند و تایلند با رگولاتوری مناسب و پروژه‌های کاربردی می‌خواهد سهمی در این رشد ایفا کند.
دولت تایلند در حالی که هنوز غربی‌ها موضع روشنی در قبال رمز ارز ها و بلاک چین ندارند، توانسته سرمایه گذاران خارجی زیادی را به این صنعت جذب کند. دلیل این اقبال سرمایه گذاران، رگولاتوری مناسب و مؤثر برای ICO ها، پروژه‌های زنجیره بلوکی و رمزارزی در این کشور است.

ایجاد صرافی رمز ارزی در تایلند

بر اساس گزارشی از روزنامه بانکوک پست، سازمان بورس تایلند تصمیم دارد برای ایجاد یک صرافی رمز ارزی اقدام کند. در صورت دریافت مجوزها و موافقت دولت، تجارت رمز ارزها در تایلند شدت بیشتری خواهد گرفت و این کشور به یکی از قطب‌های تبادل رمزارز تبدیل خواهد شد.

سال گذشته مسئولان رگولاتوری بلاک چین تایلند تبادل رمز ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، ریپل و استلار را قانونی اعلام کردند و همین نکته شانس اعطای مجور به سازمان بورس تایلند را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، جامعه کاربری این سازمان و اعتبار آن در طی سالیان گذشته باعث می‌شود تا تریدرهای بیشتری با هدف تبادل رمز ارز ها به سمت آن جذب شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  حسابرسی با بلاک چین در عرض چند ثانیه!

ایجاد صرافی رمز ارزی در تایلند

تایلند اکوسیستم بلاک چین می‌سازد

دولت تایلند فعالانه تلاش می‌کند تا موانع را از سر راه کسب و کارهای پیرامون فناوری بلاک چین بر دارد. مثلاً در جولای 2018 کمیسیون اوراق بهادار و صرافی این کشور مجموعه دستورالعمل‌هایی برای عرضه سکه اولیه (ICO) منتشر کرد که در آن سه دسته‌بندی توکن های سرمایه گذاری، توکن های کاربردی و رمز ارزها بررسی شده‌اند.

به علاوه دولت تایلند اکنون بر پروژه‌هایی مثل رأی گیری مبتنی بر بلاک چین، اجرای مناقصه با استفاده از قابلیت‌های این فناوری و انتشار یک رمز ارز ملی از طرف بانک مرکزی این کشور کار می‌کند.

سرمایه گذاران خارجی برای تایلند بلیت گرفته‌اند!

سرمایه گذاران خارجی که این علاقه دولت تایند به توسعه فناوری بلاک چین و رمز ارزها را درک کرده‌اند منتظر انتقال سرمایه به این کشور هستند.

در حال حاضر IBM مشغول همکاری با یکی از بزرگ‌ترین موسسات مالی این کشور برای تدوین یک ساختار بانکداری دیجیتال است و صرافی کره‌ای Bithumb هم در صورت صدور مجوز شعبه‌ای در تایلند تأسیس خواهد کرد.

The Blockchain Land

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…