صفحه اول تتر 64 درصد از فعالیت تجاری رمز ارز تتر ساختگی است

64 درصد از فعالیت تجاری رمز ارز تتر ساختگی است

۰
0
64 درصد از فعالیت تجاری رمز ارز تتر ساختگی است

موسسه شفاف سازی بلاک چین (BTI) شواهدی را جمع آوری کرده است که نشان می‌دهد تتر عمداً برای نوسانات بازار رمز ارز ها استفاده می‌شود. خرید و فروش ساختگی توکن‌ها (Wash trading)، 64 درصد تمام این فعالیت تجاری را به خود اختصاص داده است.

34 درصد تجارت از حجم معاملات تتر واقعی است

مطالعه اخیر توسط موسسه شفاف سازی بلاک چین ارقام نگران‌کننده‌ای را در ارتباط با میزان خرید و فروش ساختگی که در میان رمز ارزهای برتر اتفاق می‌افتد، مطرح کرده است. با محاسبه نابرابری میان حجم گزارش شده و تنظیم شده هر یک از رمز ارزها، این موسسه می‌تواند حجم دقیق تراکنش‌های ساختگی رمز ارزها را مشخص کند.

تتر چهارمین رمز ارز بزرگ به لحاظ ارزش بازار و بزرگترین رمز ارز پایدار از نظر حجم یکی از رمز ارزهایی است که با بیشترین خرید و فروش ساختگی توکن در فهرست این موسسه قرار دارد. بر اساس یافته‌های موسسه شفاف سازی بلاک چین تصور می‌شود که 64 درصد از حجم این رمز ارز ساختگی است.

آخرین گزارش این موسسه در خرید و فروش ساختگی توکن‌ها که 40 صرافی در به اشتراک گذاری اطلاعات با آن‌ها همکاری کردند نشان می‌دهد در سال 2019، خرید و فروش ساختگی توکن‌ها 7/35 درصد در میان این بازارها افزایش یافته است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، پاک‌ترین صرافی‌ها طی این زمان کراکن، پولونیس، کوین بیس و آپبیت هستند. در سوی دیگر، OKEx و Bibox پیشروی صرافی‌هایی محسوب می‌شوند که بیشترین درصد خرید و فروش ساختگی توکن در رنکینگ واقعی ما در میان 40 صرافی را به خود اختصاص داده‌اند. حجم معاملات ساختگی این صرافی‌ها به بیش از 75 درصد می‌رسد. با این وجود، حجم واقعی این صرافی (با حذف شدن خرید و فروش مصنوعی) به طور مداوم آن‌ها را در میان 20 صرافی برتر قرار داده است.

این مطلب را از دست ندهید:  در قانون رمز ارز لیبرا یک مساوی یک نیست

سقوط ناگهانی کوین‌های برجسته نشان می‌دهد که برای بیت کوین، خرید و فروش ساختگی 48 درصد از فعالیت این بازار را تشکیل می‌دهد؛ اما آمار بدتری هم وجود دارد، 23/91 درصد از مبادلات مونرو، خرید و فروش‌های ساختگی هستند. برای برخی کوین‌های کوچک که نقد شوندگی پایینی دارند خرید و فروش ساختگی متداول است.

 

خرید و فروش ساختگی رمز ارز تتر باعث گمراهی می‌شود

خرید و فروش ساختگی توکن برای ایجاد ساختگی حجم بالای معاملات استفاده می‌شود. برخی صرافی‌های رمز ارزی این اقدام را به طور مرتب انجام می‌دهند تا فعالیت‌های غیرطبیعی روی پلتفرم خود ایجاد و مشتریان جدید جذب کنند.

تتر روی بایننس و OKEx متمرکز شده است، جایی که تحلیل گران معتقدند نشانه‌های فعالیت تجاری ساختگی یا اتوماتیک وجود دارد؛ اما به تازگی، OKEx خرید و فروش ساختگی توکن یا حجم بالای معاملات ساختگی را روی پلتفرم خود تکذیب کرد.

رشد قیمت بیت کوین در دو سال گذشته با عرضه تتر مصادف شد. این رمز ارز پایدار از یک دارایی با مقیاس کوچک با چند میلیون کوین، به فعالیت‌ترین کوین مبادله شده در بازار تبدیل شد. در حال حاضر، بات تجاری تتر می‌تواند در چند صرافی معتبر عملیات مربوط به تریدینگ این رمز ارز را انجام دهد. علاوه بر این فعالیت‌های ترید دیگری هم وجود دارند که ثبت نشده‌اند. تتر را به طور مستقیم نمی‌توان نقد کرد و اغلب با دیگر رمز ارزهای پایدار مبادله می‌شود که حق قانونی برای پرداخت با پول رایج را دارند.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تأثیر معکوس تتر روی بازار بیت کوین و آلت کوین‌ها

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد رمز ارز پایدار تتر برخلاف انتظار عموم نه چندان به افزایش قیمت ر…