صفحه اول تتر تتر ابزار انتقال پول برای تاجران چینی

تتر ابزار انتقال پول برای تاجران چینی

۰
0
تتر ابزار انتقال پول برای تاجران چینی

تتر یک رمز ارز پایدار است که علی‌رغم همه انتقادها این روزها توانسته مورد توجه بازرگانان چینی قرار بگیرد.
صدای ماشین‌های پول‌شمار فضای اینجا را پر کرده است و بازرگانان چینی مدام در رفت و آمد هستند.

خبرنگار کوین‌دسک در یک گزارش میدانی به یک صرافی در مسکو مراجعه کرده که در آن بازرگانان چینی قبل از بازگشت به وطن روبل روسیه را به رمز ارز تبدیل می‌کنند.

کدام رمزارز؟ بیت کوین؟ اتریوم؟ یا مثلا ریپل؟! اینها هیچ کدام از رمز ارزهای مورد علاقه چینی‌ها نیستند، آنها تنها زبان تتر را به خوبی می‌فهمند.

تتر یک رمز ارز پایدار است که بنا بر ادعای سازندگانش هر واحد آن معادل یک دلار است، نوسان قیمت ندارد و هر تتر همیشه یک دلار می‌ارزد.

بهترین کاربرد تتر از زمانی که به بازار رمز ارزها معرفی شده ایجاد امکانی برای تریدرها بوده که بتوانند پول خود را بین صرافی‌های مختلف منتقل کنند و از اختلاف نرخ‌ها سود ببرند.

با این حال یک بازرگانان چینی یک نمونه کاربرد تتر در جهان واقعی هستند که درآمد خود را از روسیه با این رمز ارز به چین منتقل می‌کنند.

میزان خرید روزانه تتر در این صرافی روسی روزانه به 10 تا 30 میلیون دلار می‌رسد. متصدی صرافی می‌گوید: «چینی‌ها مقدار زیادی پول در قالب روبل روسیه دارند و باید راهی داشته باشند که بتوانند این پول را به چین منتقل کنند و تتر گزینه خوبی برای این انتقال است.»

شیوه کار به این صورت است که یک بازرگان چینی وارد دفترکار صرافی می‌شود، بعد از اعلام درخواست و توافق بر روی نرخ تبادل، بازرگان چینی آدرس والت و پول نقد خودش که به روبل است را به متصدی صرافی می‌دهد و سپس متصدی تتر را به والت او می‌فرستد.

چرا تتر آری و بیت کوین خیر؟!

تتر مزیت‌های مورد انتظار از یک رمز ارز را دارد، محدودیتی هم برای میزان انتقال تعریف نشده، نهاد مرکزی کنترل کننده وجود ندارد و خبری از نوسان قیمت هم نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  آیا رویای تبدیل شدن بیت کوین به ابزار مبادله محقق می‌شود؟

اما بیت کوین در طول یک روز نوسان قیمت زیادی دارد و همین باعث شده تا خیلی از بازرگانان چینی از خیر آن بگذرند.

این در حالی است که خیلی از این بازرگانان تا قبل از شروع زمستان رمز ارزها در سال 2018 از بیت کوین استفاده می‌کردند تا از سود نوسان آن بهر‌ه‌مند شوند.

حالا اشکالات قانونی که گاها از طرف دادگاه‌های آمریکایی به پشتوانه دلاری تتر وارد می‌شود هم نتوانسته علاقه چینی‌ها را به این رمز ارز پایدار کاهش دهد.

همین معاملات تجاری مشترک البته غیررسمی میان چین و روسیه باعث شده تا حجم تبادلات تتر در روسیه افزایش چشمگیری داشته باشد و برای بعضی از روزها جای بیت کوین را پر کند.

سیاست‌های تتر دوستانه دولت‌های چین و روسیه

دولت چین با وضع برخی از سیاست‌های مالی خواسته یا ناخواسته به افزایش محبوبیت تتر در میان بازرگانان چینی کمک کرده است.

یکی از این سیاست‌ها اعمال محدودیت خرید یا فروش 50000 دلاری ارز خارجی برای هر نفر است.

این برای افرادی که در بازارهای جهانی فعال هستند آزار دهنده است و رمز ارزی به نام تتر توانسته به خوبی این مشکل را حل کند.

دولت روسیه هم از دور زدن پول ملی خودش با این رمز ارز اصلا راضی نیست و تاکنون به دفاتر صرافی این چنینی و حتی بازارهای کوچک محل فروش اجناس چینی حمله کرده است.

با این حال تا زمانی که دولت‌ها بخواهند نقش کنترل کننده و تصمیم‌گیرنده را برای شهروندان خود ایفا کنند و سیاست‌های مالی ناکارآمدی داشته باشند، مردم مثل رودخانه‌ها مسیر خودشان را به اقیانوس رمز ارزها پیدا می‌کنند و از شنا در آن لذت خواهند برد.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تأثیر معکوس تتر روی بازار بیت کوین و آلت کوین‌ها

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد رمز ارز پایدار تتر برخلاف انتظار عموم نه چندان به افزایش قیمت ر…