صفحه اول اخبار حساب امانی فروش توکن‌های تلگرام مشخص شد

حساب امانی فروش توکن‌های تلگرام مشخص شد

۰
0
حساب امانی فروش توکن‌های تلگرام مشخص شد

صرافی رمز ارزی لیکویید که اقدام به فروش توکن‌های تلگرام در ماه جولای کرده بود، آدرس والتی که مبالغ دریافتی از کاربران در آن نگهداری می‌شود را اعلام کرد.

بر اساس اعلام Etherscan، این والت که توسط این صرافی در اطلاعیه 30 آگوست ارائه شده است، حاوی بیشتر از 4 میلیون دلار معادل رمز ارز پایدار USDC است. فروش این توکن‌ها در تاریخ 10 جولای آغاز شد و فروش توکن گرام با قیمت هر توکن 4 دلار طی چند هفته به پایان رسید. سرمایه این والت نشان می‌دهد که حدود یک میلیون توکن فروخته شده است.

براساس اعلام لیکویید، این توکن‌ها متعلق به «گرام آسیا» (Gram Asia) شریک این صرافی است. گفته می‌شود که این شرکت یک سرمایه‌گذار بزرگ در فروش توکن تلگرام است که در ماه‌های فوریه و مارس سال گذشته اجرا شد و 1/7 میلیارد دلار برای پروژه بلاک چین این اپلیکیشن پیام‌رسان، شبکه باز تلگرام یا TON جمع‌آوری شد.

از آنجایی که قرار نیست سرمایه‌گذاران مشارکت خود را به صورت عمومی تبلیغ کنند، از این رو، فهرست رسمی از پشتیبانان این پروژه وجود ندارد. آن‌ها قرار نیست که براساس توافق اولیه خرید، توکن‌های آینده خود را به هر شکلی بفروشند، گرچه یک بازار ثانویه غیررسمی برای گرام در اوایل سال جاری ایجاد شده است. «گرام آسیا» به درخواست کوین‌دسک برای اظهارنظر در این مورد پاسخ نداد.

«ست ملامد» یکی از مدیران صرافی لیکویید افزود، کاربران ایالات متحده آمریکا برای خرید گرام ، دلار این کشور یا رمز ارز پایدار USDC (که توسط ائتلافی از شرکت‌ها شامل Circle و Coinbase صادر شده است) پرداخت کردند. این صرافی تمام مبالغ را به USDC منتقل می‌کند تا آنها را تا زمانی که شبکه بلاک چین راه‌اندازی و توکن‌ها ارائه می‌شوند، نگه دارد.

این مطلب را از دست ندهید:  تلاش دلوییت برای اعتمادسازی نسبت به زنجیره بلوک در کسب‌وکارها

وی تاکید کرد، تنها زمانی خریداران توکن‌های خود را از «گرام آسیا» دریافت می‌کنند که این شرکت مبالغ USDC را از حساب سپرده برداشت کند.

 

در انتظار راه‌اندازی توکن‌های تلگرام

در این میان، سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان علاقه‌مند به بلاک چین تلگرام نگاهشان به تقویم است. بر اساس این توافقنامه که تلگرام با سرمایه‌گذاران به امضا رسانده است، شبکه اصلی باید حداکثر تا تاریخ 31 اکتبر راه‌اندازی شود. در غیر این صورت، شرکت باید پول سرمایه‌گذاران را بازگرداند.

شبکه آزمایشی TON در بهار امسال راه‌اندازی شد که تنها یک گره آن توسط خود تلگرام اداره می‌شود. سپس توسعه‌دهندگان توانستند قراردادهای هوشمند ساده بنویسند و والت‌ها را روی این شبکه آزمایشی ایجاد کنند.

بر اساس گزارش‌های قبلی بلاک چین تلگرام مجهز به یک ماشین مجازی است که مشابه با اتریوم می‌تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند. آی آر بلاک چین قبلاً در «اطلاعات جدیدی درباره بلاک چین تلگرام و توکن گرام» بلاک چین این پیام‌رسان را با جزییات بیشتر بررسی کرده است.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…