صفحه اول رپورتاژ آگهی میتاپ هایپرلجر این بار در تهران

میتاپ هایپرلجر این بار در تهران

۰
0

دومین جلسه میتاپ هایپرلجر تهران (Hyperledger Meetup) در تاریخ 25 فروردین ماه برگزار شد. موضوع این جلسه معرفی معماری هایپرلجر فبریک و مقایسه بخش‌هایی از این پروژه با بلاک‌چین‌های عمومی بود که توسط حجت جشن نیلوفر، از توسعه‌دهندگان بلاک‌چین در شرکت اریاتک ارائه شد.

افزایش گردهمایی‌های بلاک‌چینی و استقبال مردم

تعداد جلسات، دوره‌ها و گردهمایی‌هایی که در ایران با موضوع فناوری بلاک‌چین برگزار می‌شوند طی یک سال گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده است، از علل این افزایش می‌توان به ارتقا دانش عمومی در این عرصه و گرم بودن بازار این فناوری اشاره کرد.

در ابتدای شکل‌گیری گردهمایی‌های بلاک‌چینی در ایران، موضوع این جلسات عمومی و ابتدایی بود و شامل مباحثی همچون ماهیت بیت‌کوین، نحوه کارکرد و ویژگی‌های آن می‌شد؛ اما با افزایش استقبال و دانش عموم مردم، موضوع این جلسات به سطوح بالاتر و متنوع‌تری منتقل شده و مباحثی همچون جزییات کارکرد بیت‌کوین و دیگر رمز ارز ها، بلاک‌چین‌های دیگر و استفاده از این فناوری در دیگر صنایع را در برگرفت. در همین راستا میتاپ هایپرلجر با تمرکز بر راهکارهای سازمانی برگزار می‌شود تا به آموزش، توسعه و پیاده‌سازی بلاک‌چین‌های سازمانی بر پایه هایپرلجر بپردازد.

افزایش گردهمایی‌های بلاک‌چینی و استقبال مردم

میتاپ هایپرلجر چیست؟

میتاپ هایپرلجر سلسله جلساتی است که توسط بنیاد لینوکس پایه‌گذاری شده و با کسب مجوز از این کنسرسیوم برگزار می‌شود. موضوع اکثر این جلسات شامل تمامی مباحث مربوط به پیاده‌سازی، توسعه و اجرای پروژه‌های بلاک‌چینی با استفاده از ابزارهای هایپرلجر است، این ابزارها به‌طور ویژه برای به‌کارگیری فناوری بلاک‌چین در حل مسائل سازمانی طراحی شده‌اند و هریک قسمتی از چارچوب‌های موردنیاز برای ایجاد و توسعه راه‌حل‌های سازمانی را ارائه می‌دهند. هایپرلجر میتاپ در حال حاضر بیش از 54 هزار شرکت‌کننده در سراسر دنیا داشته و تاکنون در 67 کشور دنیا از جمله ایران برگزارشده است.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین و صرفه جویی چند صد هزار یورویی در صنعت انرژی

میتاپ هایپرلجر تهران

قابلیت‌های فناوری بلاک‌چین در تصور بسیاری از فعالان عرصه فناوری‌های امروزی محدود به کاربردهای بیت‌کوین و دیگر رمز ارز ها است و این قابلیت‌ها در حل مسائل مختلف سازمانی موردمطالعه کافی قرار نگرفته‌اند؛ بنابراین میتاپ تهران با هدف آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با مفاهیم بلاک‌چین سازمانی برگزار شده و مباحث مربوط به استفاده از ابزارهای هایپرلجر را در طراحی راهکارهای سازمانی بیان می‌کند.

این میتاپ با میزبانی شرکت خدمات انفورماتیک و شرکت اریاتک برگزار می‌شود، اریاتک همکار فنی شرکت خدمات انفورماتیک در زمینه فناوری بلاک‌چین بوده و مسئولیت برنامه‌ریزی این رویداد را بر عهده دارد.

میتاپ هایپرلجر تهران

ایجاد ارتباطات مؤثر و تشکیل جامعه‌ای از فعالان عرصه بلاک‌چین سازمانی نه‌تنها در ساختار پروژه هایپرلجر، بلکه در تمامی پروژه‌های متن-باز از نکات مهم در شکل‌گیری، پیشرفت و توسعه ایده‌های تأثیرگذار است. لذا هدف از برگزاری این جلسات فراتر از آموزش و مباحثه درباره تعاریف بلاک‌چین سازمانی بوده و شامل شکل‌گیری نوعی مشارکت جمعی و آشنایی افراد و شرکت‌های فعال در این عرصه می‌شود.

جلسات میتاپ هایپرلجر تهران عموماً در آخرین یکشنبه هر ماه برگزار شده و شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

کنفرانس بین‌المللی مدیریت دانش، محلی برای ارائه ایده‌های بلاک چینی

کنفرانس بین‌المللی مدیریت دانش، بلاک چین و اقتصاد در 22 آبان 98 و با هدف ایجاد فضایی برای …