صفحه اول اخبار بانک تایپه اولین سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین را اجرا کرد

بانک تایپه اولین سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین را اجرا کرد

۰
0
بانک تایپه اولین سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین را اجرا کرد

بانک خصوصی فوبان در تایپه اولین بانک تایوان است که یک سیستم پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک چین را ارائه می‌دهد.

این بانک به تازگی خبر داد که این سیستم پرداخت بلاک چینی را برای گروهی از رستوران ها و صاحبان کسب وکارها دسترس پذیر کرده است. بررسی این پروژه نشان می‌دهد که بانک فوبان اولین بار در مارس 2017 قراردادی را با دانشگاه chengchi در این کشور امضا کرده تا دانشگاه مراحل تحقیق و توسعه این پروژه را انجام دهد.

این پروژه که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود از الگوریتم تحمل خطای بیزانسی (Byzantine Fault Tolerant) استفاده کرده که زمان پردازش پرداخت ها و هزینه های آن را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. مزیت دیگر استفاده از این سیستم پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک چین ذخیره سازی بهبودیافته داده های تراکنش ها در ساختار بلاک چین است.

به عبارتی داده های مرتبط با هر تراکنش از قبیل مبلغ، اطلاعات فرستنده، اطلاعات گیرنده، زمان پرداخت و … به صورت تغییرناپذیر و رمزگذاری شده بر روی ساختار بلاک چین ذخیره می‌شود درنتیجه صاحبان کسب وکارها همیشه می‌توانند میزان دریافتی های خود را به طور دقیق بررسی کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  آیا فناوری زنجیره بلوک برای سازمان شما مناسب است؟

از دو هفته پیش میزان تراکنش ها کسب وکارهایی که از این سیستم استفاده کرده اند چهار برابر شده است و با توجه به همین استقبال بانک فوبان تایوان در نظر دارد منطقه تحت نفوذ این راهکار بلاک چینی را گسترش دهد. اما این اولین تلاش دولتمردان تایوانی برای به کارگیری فناوری بلاک چین در این کشور نیست.

آن ها در ژانویه سال 2018 نیز اعلام کردند قصد دارند در همکاری مشترک با تیم توسعه دهنده آیوتا تایپه را به یک شهر هوشمند تبدیل کنند که در آن هویت شهروندان، پرونده های سلامت آن ها بر روی تنگل (Tangle) ثبت خواهد شد و البته سبک زندگی خیلی راحت تر و دل پذیرتر از گذشته خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…