صفحه اول اخبار همکاری اسپوتیفای با استارتآپ بلاک چینی در جهت حفظ حقوق هنرمندان

همکاری اسپوتیفای با استارتآپ بلاک چینی در جهت حفظ حقوق هنرمندان

۰
0
همکاری اسپوتیفای با استارتآپ بلاک چینی در جهت حفظ حقوق هنرمندان

Mediachain که یک استارتآپ فعال در حوزه بلاک چین‌ (Blockchain) و مستقر در بروکلین آمریکا است هفته گذشته اعلام کرد که در قراردادی غیرعلنی توسط سرویس آهنگ های دیجیتال اسپوتیفای خریداری شده است.

هدف این استارتآپ در عصری که با عنوان اطلاعات از آن یاد می‌‌شود برقراری پیوندی ناگسستنی میان محتوای تولیدشده و هویت خالق آن است که باعث به وجود آمدن کانالی برای تحلیل، اسناد و پرداخت درست است.

یکی از فناوری های جدیدی که توسط این استارتآپ نوظهور ارائه شد یک کتابخانه متن باز چندرسانه ای بوده که بر پایه یک نظام بین سیاره ای (Interplanetary) طراحی شده و به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌‌دهد تا از طریق امضا رمزپایه محتواهای خلاقانه خویش و با زمان مند سازی رمزارز بیت کوین و ذخیره سازی در بستر نظام بین سیاره ای ادعای مالکیت بکنند.

Mediachain موتور اسنادی نیز بر پایه کتابخانه متن باز چندرسانه ای خودساخته است که کاربران می‌‌توانند در آنجا برای عکس ها نسبت به حقوق تولیدکنندگانش جستجو کنند و تولیدکنندگان نیز بابت تضییع حقوقشان نگران نخواهند بود.

این استارتآپ آمریکایی که رمزارز CCCoin را برای ارائه پاداش به تولیدکنندگان محتوا در ازای فعالیتشان در این سیستم در نظر گرفته هدف آرمانی خود را ایجاد شبکه ای متصل از تولیدکنندگان عنوان کرده و امیدوار است که بتواند با استفاده از فناوری ساختارشکنی که در پشت صحنه بیت کوین فعال است، به کشف راهکارهای جدیدی بپردازد که نسل های جدید بلاک چین‌ و پروتکل های متناظر، باهدف توانمندی مالی بیشتر تولیدکنندگان و دسترسی بهتر به بازار مصرف کنندگان در اختیار می‌‌گذارند.

این مطلب را از دست ندهید:  توسعه فناوری بلاک چین با شراکت آمریکا و هند

بلاک چین‌ ارزش اثر هنری را می‌‌داند

علی رغم ادغام استارتآپ mediachain در اسپوتیفای، تمام کدهای اصلی و مستندات برنامه نویسی اش را در اختیار عموم قرار می‌‌دهد و به صورت دسترسی همگانی مجوز خواهد گرفت.

در ادامه همکاری این دو استارتآپ می‌‌توان شاهد شفافیت بیشتر و سودآوری بالاتر برای تولیدکنندگان و صاحبان حقوق مادی و معنوی در حوزه صنعت موسیقی بود. نبود همین شفافیت ها باعث شده تا همین اسپوتیفای با چالش کمبود داده های لازم برای مشخص کردن حق تألیف روبه رو شود که همین معضل چندین بار گریبان گیر این شرکت شده و مدیران آن را مجبور به پرداخت جریمه و غرامت های هنگفت کرده است.

اما اکنون و به لطف هوش سازندگان Mediachain، از اسپوتیفای انتظار می‌‌رود تا با ترک سیاست قبلی که برساخت پایگاه داده متمرکز تأکید داشت به سمت ایجاد پایگاه داده غیرمتمرکز برود تا بتواند هنرمندان و آثارشان و حقوق مربوط به آن ها را در هر آهنگ بگنجاند.

یکی از کارکنان استارتآپ Mediachain در بلاگش نوشته که راه حل اصلی برای مشکلی که اسپوتیفای با آن مواجه است استفاده از یک لایه داده اشتراکی است که ضمن فعال سازی یک مدل کارآمد و پایدار، به تولیدکنندگان و صاحبان حقوق اجازه می‌‌دهد که با سهولت بیشتری از حقوق خود مراقبت کنند.

مدیران Mediachain بر این باورند که فرصت پیوستن به سازمانی که هدف مشترکی را دنبال کند درزمانی حساس به وجود آمده که این استارتآپ تازه وارد توانسته با مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و پلتفرم هایی که برای تعامل استفاده می‌‌شود ارتباطاتی برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…