صفحه اول اخبار ساکنین کره‌جنوبی مدارک و اسناد وام‌های مسکن را بر روی بلاک چین ثبت می‌کنند

ساکنین کره‌جنوبی مدارک و اسناد وام‌های مسکن را بر روی بلاک چین ثبت می‌کنند

۰
0
ساکنین کره‌جنوبی مدارک و اسناد وام‌های مسکن را بر روی بلاک چین ثبت می‌کنند

آژانس اینترنت و امنیت کره جنوبی برای توسعه یک سیستم بلاک چین برای ثبت اسناد وام و رهن، یادداشت تفاهم امضا کرد.

طرف دیگر این شراکت، تعاونی مالی است که مسئولیت تامین مالی مسکن در کره جنوبی را بر عهده دارد. این پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاک چین توانایی مدیریت اسناد مربوط به وام های بانکی و رهن را دارد.

موسسه اینترنت و امنیت کره جنوبی در این قرارداد مسئول ارائه خدمات مشاوره ای برای ایجاد و نگهداری از سیستم جدید است و تعاونی مالی که نقش کارفرما را دارد قرار است فرایندهای مربوط به دریافت وام و وثیقه رهن را برای خانواده های کم درآمدتر کره ای تسهیل کند.

از دیگر اهداف این پلتفرم بلاک چینی فراهم کردن راهکاری برای مدیریت هویت مشتریان است. به عبارت دیگر داده های مربوط به هر متقاضی وام مسکن در ساختار بلاک چین حفظ می‌شود که می‌تواند در استفاده های بعدی زمان و هزینه متقاضیان را کاهش دهد.

به هر حال همکاری این دو موسسه کره ای نشان می‌دهد فناوری بلاک چین ابزار مناسبی برای مدیریت اسناد و مدارک است.

این مطلب را از دست ندهید:  استفاده از بلاک چین در ثبت اسناد مالکیت اوکراین

در نتیجه نه تنها کره جنوبی و نه فقط مدارک مربوط به وام مسکن بلکه طیف وسیعی از سازمان ها و مراکز انواع مختلفی از مدارک را با استفاده از فرایند درهم سازی (Hashing) و تخصیص یک رشته درهم منحصر به فرد به هر مدرک در شبکه های بلاک چینی قرار می‌دهند.

مثلا یک دانشگاه روسی چند هفته پیش اعلام کرد مدارک دانشگاهی را با هدف مقابله با جعل و افزایش دسترس پذیری بر روی بلاک چین ثبت می‌کند.

قبل از این اوکراینی ها هم ثبت اسناد داخلی مربوط به دارایی های ملکی و حراج اموال مجهول در اوکراین بر روی دفاتر کل توزیع شده بلاک چینی را آغاز کرده بودند.

با این روند قطعا در آینده شاهد شرکت ها و سازمان های بیشتری خواهیم بود که از فناوری بلاک چین برای مدیریت اسناد و مدارک استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…