صفحه اول زنجیره بلوک استیک ‌های کره ‌ای در بلاک‌چین شماره شناسایی می گیرند!

استیک ‌های کره ‌ای در بلاک‌چین شماره شناسایی می گیرند!

۰
0
استیک ‌های کره ‌ای در بلاک‌چین شماره شناسایی می گیرند!

دولت کره جنوبی در نظر دارد از قابلیت‌های فناوری بلاک‌چین (Blockchain) برای ارائه اطلاعات چرخه تأمین غذا و مخصوصاً استیک به مصرف‌کنندگان استفاده کند.

وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات و وزارت کشاورزی، غذا و امور روستایی کره جنوبی یک راهکار جدید مبتنی بر زنجیره بلوک (Blockchain) ارائه داده‌اند.
بزرگ‌ترین آژانس خبری کره جنوبی بیستم نوامبر از این راهکار جدید خبر داده که فاز آزمایشی آن در ماه دسامبر و به‌طور رسمی از ژانویه 2019 آغاز می‌شود.

بر اساس گزارش Yonhap، در حال حاضر این وزارتخانه‌ها در نظر دارند از این فناوری برای رهگیری و کنترل کیفیت گوشت از دام تا لحظه تبدیل به استیک استفاده کنند.

در گزارش آژانس خبری Yonhap آمده است:
«این پلتفرم جدید از فناوری بلاک چین برای ثبت اطلاعات مرتبط با زنجیره غذایی و گواهی‌نامه‌هایی غذایی بر روی دفتر کل توزیع شده استفاده می‌کند تا کارایی و اعتبار این چرخه را افزایش دهد.»

استفاده از این فناوری جدید برای این منظور یعنی رهگیری کیفیت و اصالت مواد غذایی در طی سال جاری افزایش‌یافته است. مثلاً در ماه آگوست سال جاری بزرگ‌ترین صادرکننده غلات در استرالیا در همکاری با یک استارت‌آپ از قابلیت‌های بلاک‌چین برای رهگیری مبدأ و مسیر محموله‌های جو استفاده کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  ورود بخش تبلیغاتی آمازون به فناوری بلاک ‌چین

همچنین قبلاً در آی‌آر بلاک‌چین برای شما نوشتیم که یک شرکت تابعه علی‌بابا از قابلیت فناوری بلاک چین برای رهگیری کیفیت و اصالت برنج تولیدی شالی‌کاران چینی استفاده کرده است. از طریق این راهکار فرایندهای کاشت و تولید برنج، حمل‌ونقل و بسته‌بندی و ارسال آن به فروشگاه‌ها به شیوه مؤثرتری کنترل می‌شوند.

علاوه بر جنبه صنعتی راهکارهای این‌چنینی، می‌توان به آن به چشم یک سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت نیز نگاه کرد. طبق آماری که IBM ارائه داده هرسال 48 میلیون نفر در ایالات‌متحده به علت مصرف غذای آلوده مسموم می‌شوند.
اما فناوری بلاک‌چین می‌تواند راه‌حل این معضل باشد و حتی سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها را از خطر تعطیلی به خاطر ارائه مواد غذایی آلوده نجات دهد.

[su_button url=”https://cointelegraph.com/news/south-korea-science-food-ministries-to-use-blockchain-for-tracing-beef-supply-chain” target=”blank” style=”flat” background=”#e8e8e7″ color=”#888″ size=”1″ radius=”0″ icon=”icon: link” icon_color=”#888″]Cointelegraph[/su_button]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…