صفحه اول اخبار کره جنوبی به نیمه‌پر لیوان نگاه می‌کند!: تغییر رگولاتوری درباره رمز ارز ها

کره جنوبی به نیمه‌پر لیوان نگاه می‌کند!: تغییر رگولاتوری درباره رمز ارز ها

۰
0
دیدگاه جدید کره‌جنوبی نسبت به رگولاتوری رمزارزها

قانون گذاران کره جنوبی و مقامات رسمی‌با اطلاق دسته بندی “دارایی های مالی” به رمز ارز ها نگرش سخت گیرانه قبلی شان را تعدیل می‌کنند.

در نشست اخیر رهبران گروه بیست مقرر شد تا 20 جولای امسال نسخه جدید رگولاتوری برای ارزهای دیجیتال از طرف گروه اقدام مالی (FATF) ارائه شود.

در این بین قانون گذاران کره جنوبی که تا قبل از این رمز ارز ها را به خاطر ماهیت حباب گونه شان به عنوان دارایی های غیرمالی می‌شناختند با تغییر دیدگاه اکنون به رمز ارز ها عنوان “دارایی های مالی” را می‌دهند.

علاوه بر این گام مثبت، موسسه نظارت بر امور مالی این کشور متعهد شده تا دیدگاه منصفانه تری نسبت به رگولاتوری رمز ارز ها داشته باشد.

بیانیه جدیدی نیز که این سازمان منتشر کرده از قول رئیس جدید این سازمان بیان می‌کند که مطالعه دقیق تر بر روی رمز ارز ها نشان داده که آن ها دارای زوایای مثبت هستند و می‌توان برای قانون گذاری آن ها سخت گیری کمتری به خرج داد.

این مطلب را از دست ندهید:  در این صرافی اسلامی فقط با کوین‌های حلال کار می‌کنند

توجه به این رویکرد از آن  جهت جالب است که همین موسسه نظارت بر امور مالی کره جنوبی در سپتامبر 2017 فعالیت ICO ها را در آن کشور ممنوع کرده بود.

به هرحال این تغییر نگرش کره جنوبی نویددهنده اعلام وضعیت قانونی برای ایجاد رمز ارز های جدید در این کشور است که می‌تواند قواعد رگولاتوری در خیلی دیگر از کشورها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…