۶ قسمت قابل توجه برای سرمایه‌گذاران در مقاله‌های سفید ICOها

  • توسط IrBlockchain
  • ۷ ماه قبل
  • ۰
6 قسمت قابل توجه برای سرمایه‌گذاران در مقاله‌های سفید ICOها

سرمایه‌گذاری در ICO ها بر خلاف ظاهرش، چندان ساده نیست. ریسک هایی دارد و برای کسب سود از آنها باید به نکاتی مثل مکان جغرافیایی ICO، نوع محصول، جزییات توکن، مختصات زنجیره‌بلوک، ویژگی‌های تیم فنی و … در مقاله‌های سفید توجه کرد.

افرادی زیادی از من درباره سرمایه‌گذاری می‌پرسند، آنها می‌خواهند سرمایه ‌شان را در بهترین ICO ها خرج کنند بدون اینکه ضرر ببینند.
همین زمستان پارسال بود که بازار رمزارزها با یک رشد خیره کننده خیلی‌ها را وسوسه کرد تا با امید کسب سود وسیع و سوار شدن بر روی موج نوسانات قیمت وارد این بازار شوند.
یکی از راه‌های ورود به این بازار سرمایه‌گذاری در ICO ها است. ICO کلمه‌ای است که از ترکیب سه حرف اول سه واژه Initial Coin Offering تشکیل شده است. در فارسی این سه واژه را به عبارت “عرضه سکه اولیه” ترجمه کردیم که در واقع نوعی فرایند جمع‌آوری سرمایه از همگان برای پیشبرد پروژه‌های رمزارزی نوظهور است.
اما برای سرمایه‌گذاری در ICO ها باید مقاله‌های سفید آنها را بخوانیم و به شش قسمت مهم آن توجه کنیم که در آی‌آر بلاک‌چین به شش مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

مکان جغرافیایی شرکت

هر ICO توسط یک استارتآپ، شرکت یا یک سازمان طراحی می‌شود و بعد از طریق تبلیغات گسترده به اطلاع مردم می‌رسد.
نتایج یک مطالعه معتبر نشان می‌دهد ۳۲ درصد از ICOها محل استقرار استارتآپ یا شرکت متبوع‌شان را اعلام نمی‌کنند و این می‌تواند یک نشانه خطرناک برای سرمایه‌گذاران باشد.
سرمایه‌گذاران نمی‌توانند هیچ شماره تلفن، آدرس ایمیل یا آدرس فیزیکی از برگزار کننده ICO داشته باشند در نتیجه اگر ICO مورد نظر کلاه‌بردار باشد، راهی برای پیگیری قانونی آن وجود ندارد. بنابراین انتظار می‌رود مقاله‌های سفید ICOها حاوی اطلاعات مربوط به مکان برگزار کننده آن باشند.

نوع محصول، مسئله و راهکار فناورانه در مقاله‌های سفید

یکی از موارد مهمی که همه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای به آن توجه می‌کنند وضعیت مالی برگزار کننده ICO است.
بررسی مواردی مثل اوراق مالی، ترازنامه‌ها، گردش حساب و … می‌توانند وضعیت مالی یک شرکت را نشان دهند. اما در زمینه ICO ها، به جای توجه به این بررسی سنتی بیشتر به میزان خطرپذیر بودن راهکار ارائه شدن توسط تیم سازنده و اینکه تا چه حد با واقعیت مطابق است و می‌تواند پاسخ به حل یک مسئله باشد پرداخته می‌شود.

بررسی ICOها و مقاله‌های سفید آنها از جلمه عوامل مهم تاثیرگذار در سرمایه‌گذاری هستند
به همین دلیل استارتآپ‌ها و شرکت‌های برگزار کننده ICOها، کدهای نرم‌افزاری محصولی که قرار است طراحی کنند را به شکل مرحله به مرحله و به صورت متن باز بر روی گیت‌هاب (Github) در اختیار همگان و از جمله سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند تا بتوانند میزان دقت راهکار ارائه شده را ببینند و نسبت به موفقیت آن در آینده پیش‌بینی‌هایی داشته باشند.
بنابراین مقاله‌های سفید باید به زبان کاملا ساده و به شکل شفاف مسئله و راهکار پیشنهادی را توضیح دهند تا سرمایه‌گذاران بتوانند به بهترین شکل درباره سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

جزییات توکن

توکن‌هایی که هر کدام از ICO ها صادر می‌کنند می‌توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند.
در مقاله‌های سفید ما انتظار داریم مواردی مثل پلتفرمی که توکن‌ها بر روی آن قرار دارند مثل اتریوم یا نئو را بدانیم. همچنین استانداردهایی که مربوط به صدور آنها هستند را باید بشناسیم.
به علاوه اطلاعاتی مثل تعداد توکن‌ها، نحوه توزیع آنها در طی سال‌های بعد، سهمی که تیم سازنده برای خود در نظر گرفته، روشی که برای نقد شدن توکن‌ها طراحی شده نیز از دانستنی‌های مفید برای سرمایه‌گذاران در مقاله‌های سفید هستند.

مختصات زنجیره‌بلوک در مقاله‌های سفید

اکثر پروژه‌های ICO بر روی ساختار زنجیره‌بلوکی پیاده‌سازی می‌شوند بنابراین سرمایه‌گذاران با خواندن مقاله‌های سفید باید بتوانند از مختصات و ویژگی‌های شبکه زنجیره‌بلوک آن آگاه شوند.
مثلا مکانیسم‌های اجماع می‌توانند تا حدود زیادی عملکرد ICO ها در آینده را مشخص کنند و نشان دهند که ماینرها، توسعه دهنده‌ها و کاربران چه وضعیتی را خواهند داشت.

ICO ها محصولاتی مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک را ارائه می‌دهنددر نتیجه سرمایه‌گذاران می‌توانند با دید بهتری نسبت به سرمایه‌گذاری در ICOها اقدام کنند.

ویژگی‌های تیم فنی

تیم فنی پشت هر ICO در واقع هسته اصلی آن هستند که به آن پروژه هویت می‌دهند. شرکت‌ها و استارتآپ‌های معتبر اعضای تیم خود را به صورت کامل معرفی می‌کنند و اطلاعات تماس با آنها در شبکه‌های اجتماعی مخصوصا Linkedin را ارائه می‌دهند.
کدنویس‌ها و توسعه دهندگان درجات متفاوتی از مهارت را دارند، توانایی‌شان متفاوت است و این‌ها نکاتی هستند که سرمایه‌گذاران باید بتوانند در مقاله‌های سفید بخوانند.
برای خود ICOها هم بهتر است که به جای مخفی کردن اطلاعات تیم کاری، آنها را به شفافیت به اطلاع همه برسانند تا بتوانند سرمایه‌گذاران بیشتری جذب کنند.

عوامل بحرانی

علی‌رغم تمام اطلاعات مفیدی که باید در مقاله‌های سفید ICO ها به سرمایه‌گذاران ارائه شود، همیشه ممکن است اتفاقات ناخواسته‌ای پیش بیاد که بر روی آینده یک پروژه اثر بگذارند.

قبل از سرمایه‌گذاری در هر ICO باید تاثیر عوامل بحرانی بر روی آینده را در نظر گرفت
مثلا رگولاتوری شدید، تاثیرگذاری سرمایه‌گذاران کلان بر روی قیمت توکن‌ها، حملات سایبری، از دست رفتن داده‌ها از جمله این عوامل بحرانی هستند.
در نتیجه آخرین بخشی که در مقاله‌های سفید باید به آن اشاره شود همین عوامل بحرانی هستند که ممکن است برای دارایی سرمایه‌گذاران در هر زمانی اتفاق بیفتد.

جمع‌بندی

در بازار پر التهاب ارزهای دیجیتال، افراد با میزان سرمایه مختلف در جستجوی کسب سود بیشتر هستند و یکی از روش‌ها سرمایه‌گذاری در ICOها است.
اما نمی‌توان  و نباید بی‌گدار به آب زد. خواندن مقاله‌های سفید که توسط ICOها منتشر می‌شود می‌تواند موفقیت سرمایه‌گذاری را تثبیت کند. مقالات سفید از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شوند که قابل‌توجه ترین آنها برای سرمایه‌گذاران مکان جغرافیایی شرکت، نوع محصول، مسئله و راهکار فناورانه، جزییات توکن، مختصات زنجیره‌بلوک، ویژ‌گی‌های تیم فنی و عوامل بحرانی هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
بلاک‌چین و شرکت اوراکل و محصول جدیدی که اوراکل برای استفاده از این فناوری برای همگان ارائه داده است
شرکت اوراکل امکان استفاده از ساختار بلاک‌چین را برای همگان امکان‌پذیر کرد

شرکت اوراکل خدمات ابری زنجیره‌بلوکی را در اختیار عموم گذاشت. اکنون همه می‌توانند با پرداخت وجه از این راهکار سازمانی...

Close