صفحه اول اخبار دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

۰
0
دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

همکاری مشترک IBM و دانشگاه ملی سنگاپور باعث شکل گیری برنامه های آموزشی جدیدی با محوریت فناوری بلاک چین در این دانشگاه شده است. انتظار می‌رود این دوره آموزشی از ژانویه 2018 آغاز شود.

این دوره آموزشی توسط اعضای مرکز نوآوری بلاک چین (Blockchain) مستقر در IBM و اعضای هیئت علمی‌دانشگاه تدریس می‌شود. در هنگام تدریس از نرم افزار Hyperledger Fabric هم به عنوان وسیله کمک آموزشی استفاده خواهد شد علاوه بر اینکه دسترسی آن به طور رایگان برای پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور مهیا شده است.

استادیار این دانشگاه بیان کرده:

این برنامه آموزشی که بیشتر بر راهکارهای مالی بلاک چین تأکید دارد، دستاورد بزرگ دیگری در مسیر دنباله داری است که باهدف سوق دادن صنعت به سمت دانشگاه تا اینجا طی شده است. مزیت دیگر اجرای این برنامه آموزشی یادآوری مسئولیت دانشجویان در توسعه فناوری های اقتصادی و مالی در سنگاپور به عنوان کشوری که است که قصد دارد در حوزه امور مالی و پولی به یکی از مراکز کلیدی جهان تبدیل شود. این برنامه آموزشی جدید درواقع بخشی از برنامه درسی بازنگری شده رشته دستگاه های اطلاعاتی است که به عنوان یک گرایش جدید معرفی خواهد شد.

وی همچنین امیدوار است معرفی این گرایش جدید به دانشجویان کمک کند تا بیش ازپیش برای فرصت های شغلی که در این حوزه برای شان پیش می‌آید خود را آماده کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  طرح جدیدی برای نظام‌های اشاعه اطلاعات بر پایه زنجیره‌بلوک توسط نزدک ارائه می‌شود

زنجیره بلوک یکی از فناوری های ساختارشکن در حوزه رایانشی است و تأثیرگذاری آن بر فیلدهایی مثل امور مالی، تجارت، سلامت و زنجیره تأمین قابل مشاهده است. مدیرعامل آزمایشگاه های جهانی IBM معتقد است که این همکاری مشترک به آماده سازی نسلی از نیروی کار کمک می‌کند که در دامان زنجیره بلوک رشد کرده اند و برای پیاده سازی، بهبود و نوآوری در مهارت های اصلی که می‌تواند سنگاپور را به هدفش یعنی تبدیل شدن به مرکز هوشمند مالی و داشتن ملتی هوشمند رهسپار کند، آماده است.

اما نه فقط دانشگاه ملی سنگاپور بلکه دولت این کشور نیز اهمیت خاصی برای فناوری بلاک چین (Blockchain) قائل است. بر همین اساس در برنامه استراتژیک دولت سنگاپور رقمی‌به میزان 225 میلیون دلار در یک دوره پنج ساله برای پشتیبانی از ایجاد یک زیست بوم فعال فین تک اختصاص داده شده است. در میان پروژه هایی که توسط این طرح حمایت می‌شوند، نظامی‌برای ثبت مدارک و اسناد بر پایه بلاک چین است که هدفش جلوگیری از دوباره کاری در فرایند ثبت برگ خریدها است. دولت این کشور انتظار دارد از فارغ التحصیلان برنامه آموزشی مشترک دانشگاه با IBM در گسترش این طرح حمایتی اش استفاده کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…