صفحه اول بیت‌کوین امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق ماهواره

امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق ماهواره

۰
0
امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق ماهواره

بلاک استریم، یکی از شرکت‌های متمرکز بر روی توسعه بیت کوین (‌Bitcoin) راهکاری برای ارسال و دریافت این رمز ارز از طریق ماهواره ارائه داده است. بیت‌کوین از سال 2008 بر روی زمین ظاهر شد و حالا در آستانه سال 2019 راهش را به فضا پیدا می‌کند. شرکت آمریکایی بلاک‌استریم (BlockStream) توسعه‌دهنده راهکارهای نوین با هدف افزایش نوآوری و خلاقیت در حوزه‌های رمزارزها و قراردادهای هوشمند است که اکنون امکان فضانوردی برای بیت‌کوین را فراهم کرده است.

البته بلاک‌استریم قبلاً برای ساکنان آفریقا، اروپا و آمریکا امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق ماهواره را فراهم کرده بود. حالا اما آسیایی‌ها می‌توانند با داشتن یک گیرنده ماهواره این محصول جدید را امتحان کنند.در آپدیت جدید این محصول علاوه بر تراکنش‌های معمولی، از تراکنش‌های مبتنی بر لایتنینگ (Lightning) هم پشتیبانی می‌شود. استفاده از لایتنینگ امکان پرداخت‌های خرد و افزایش حریم خصوصی را نیز فراهم می‌کند.

«آدام بک» مدیرعامل این شرکت آمریکایی می‌گوید: مخاطبان اصلی تراکنش‌های ماهواره‌ای بیت کوین افرادی هستند که در دسترسی به اینترنت یا خود این رمز ارز مشکل دارند یا مورد کنترل هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  آشنایی با مفهوم خرج مضاعف در بلاک چین و معرفی دو مورد رایج آن

وی در بخش دیگری از گفت‌و‌گویی که با کوین‌دسک (Coindesk) انجام داده، واکنش‌ها نسبت به این خدمت جدید را مثبت ارزیابی کرده و حتی بیان می‌کند که بعضی از شرکت‌های محلی امکان ارسال و دریافت تراکنش‌های ماهواره‌ای را با شبکه‌های مربوط به اینترنت اشیا پیوند زده‌اند.

برای استفاده از این سرویس همان‌طور که گفتیم به یک بشقاب ماهواره کوچک، دستگاه گیرنده و اتصال به یک رایانه شخصی نیاز دارید.استفاده‌ از نرم‌افزارهای منبع باز از جمله GNU Radio کار مدیریت تراکنش‌های بیت کوین از طریق ماهواره را برای شما راحت می‌کند.

در کنار بلاک‌استریم اخیرا شرکت برست (Burst) هم راهکار جدیدی توسعه داده که بتوانید در صورت عدم وجود انرژی برق با جایگزینی انرژی خورشیدی و استفاده از امواج رادیویی بیت کوین را ارسال و دریافت کنید. به هر حال همه این‌ها نشان می‌دهد بیت کوین با سرعت سرسام‌آوری در حال پیشرفت است و از هم‌اکنون خودش را برای روزهای سخت و پرالتهاب پیش روی بشر آماده می‌کند هر چند شاید بعضی از دولت‌ها مسیر این پیشرفت را کنند.

منبع: coindesk.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …