صفحه اول ریپل انتقال پول از آمریکای لاتین به آمریکا با فناوری ریپل

انتقال پول از آمریکای لاتین به آمریکا با فناوری ریپل

۰
0
انتقال پول از آمریکای لاتین به آمریکا با فناوری ریپل

گروه بانکی سانتاندر اسپانیا در حال راه‌اندازی یک «کریدور پرداخت» است تا مشتریان در آمریکای لاتین بتوانند بلافاصله و از طریق One Pay FX، یک برنامه تلفن همراه که از نرم‌افزار xCurrent ریپل استفاده می‌کند، پول را به آمریکا انتقال دهند.
در حال حاضر، تنها مشتریان در بریتانیا و اسپانیا می‌توانند پول را از طریق One Pay FX به آمریکا انتقال دهند. گرچه این بانک اعلام نکرد قرار است چه تعداد از کشورهای آمریکای لاتین به این کریدور متصل شوند. گفتنی است سانتاندر به برزیل، اروگوئه، شیلی و مکزیک خدمات ارائه می‌دهد.

با اینکه توسعه‌دهندگان دفتر کل توزیع شده سانتاندر تا به امروز تلاش کرده است، این قابلیت جدید پرداخت شامل XRP نخواهد شد اما سال گذشته، سانتاندر One Pay FX را در چهار کشور اسپانیا، بریتانیا، برزیل و لهستان معرفی کرد که بیش از نیمی از سود بانکی را شامل می‌شود.

«سدریک منگر»، مدیرعامل One Pay FX به کوین‌دسک گفت: «مشتریانی که نقل و انتقالات بین‌المللی انجام نمی‌دهند در حال حاضر از این سرویس بهره‌مند هستند البته مشتریانی که از انتقال بین‌المللی استفاده می‌کنند، از این خدمات بیشتر بهره می‌برند. همچنین کسانی که به فین‌تک روی آورده بودند، به سمت استفاده از خدمات One Pay بازگشته‌اند.»
منگر همچنین درباره جایگزین پیام‌رسان مالی برخلاف سیستم پیام‌رسانی سوئیفت که بانک‌ها به طور سنتی برای نقل و انتقالات بین‌المللی از آن استفاده می‌کردند، xCurrent سریع عمل می‌کند، هزینه‌ای ندارد و امکان مشاهده نرخ تبادل ارز را پیش از انتقال پول به کاربران ارائه می‌دهد.

رشد حجم تراکنش‌ها

گرچه سانتاندر حجم تراکنش‌های خود را برای One Pay FX فاش نمی‌کند، اما اعلام کرد که حجم آن از ژانویه 2019 تا ژوئن همین سال سه برابر شده است و برای اسپانیا نسبت به سال گذشته در ماه آوریل 120 درصد افزایش یافته است.
منگر اظهار کرد، توسعه One Pay FX برای برخی مشتریان آمریکای لاتین، که قصد دارند از نقل و انتقالات بین‌المللی در شعبه‌ها به پرداخت آنلاین و سریع روی بیاورند، نسبت به اروپایی‌ها تغییر بزرگ‌تری محسوب می‌شود.
او گفت: «تجربه پرداخت بین‌المللی در بازارهای آمریکای لاتین نسبت به بازارهای اروپایی کمتر رشد کرده است. حتی بخش‌هایی از بازار آمریکای لاتین وجود دارد که پرداخت بین‌المللی آنلاین در آن تقریباً غیرممکن است.»

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین در خدمت دانشجویان و بیماران

این کریدور قرار است کشور به کشور راه‌اندازی شود و این بانک اعلام نکرد که چه زمانی در اولین کشور به کار گرفته خواهد شد.
این بانک همچنین در نظر دارد One Pay FX را به مشتریان سانتاندر در ایالات متحده آمریکا برای انتقال پول به خارج از کشور ارائه دهد، اما هنوز زمان آن را اعلام نکرده است. راه‌اندازی این سیستم در ایالات متحده آمریکا به دلیل قوانین مالی متفاوت دو کشور، کار دشوارتری برای این بانک خواهد بود.

سانتاندر همچنین در حال توسعه Pago FX، محصول پرداخت بین‌المللی xCurrent، برای کسانی است که مشتریان این بانک نیستند. این اقدامی است تا مشتریان دیگر بانک‌ها به این بانک جذب شوند.
منگر در نهایت اظهار کرد: «پرداخت‌های بین‌المللی برای ما راهی برای دستیابی به مشتریانی است که تجربه ناراحت‌کننده‌ای با بانکداری سنتی دارند.»

CoinDesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

آیا کنفرانس سوئل قیمت ریپل را دوباره افزایش می‌دهد؟

برخی تریدرها ادعا می‌کنند ریپل به دلیل برگزاری کنفرانس سوئل (Swell) افزایش قیمت سال 2017 ر…