صفحه اول اخبار روسیه می‌گوید بلاک چین متعلق به ماست و از اتریوم به‌جای سوئیفت استفاده می‌کنیم!

روسیه می‌گوید بلاک چین متعلق به ماست و از اتریوم به‌جای سوئیفت استفاده می‌کنیم!

۰
0
روسیه می‌گوید بلاک چین متعلق به ماست و از اتریوم به‌جای سوئیفت استفاده می‌کنیم!

گزارش ها نشان می‌دهد بانک مرکزی روسیه در حال آماده شدن برای استفاده از یک سیستم مبتنی بر بلاک چین (Blockchain)  و جایگزین سوئیفت تا سال 2019 است.

بر اساس اخبار منتشرشده توسط خبرگزاری محلی ایزوستیا (Izvestiya) در تاریخ چهارم می‌یک منبع نزدیک به بانک روسیه اعلام کرده مقامات در حال بررسی یک راهکار بلاک چینی برای ارسال و دریافت پرداخت ها هستند.
این راهکار آن طور که از صحبت ها برمی‌آید می‌تواند تولید روسیه و داخلی باشد یا اینکه از بلاک چین های فعلی نظیر اتریوم بهره بگیرد.
علاوه بر اینکه این خبرها توسط دو منبع دیگر نزدیک به این بانک هم تأییدشده، می‌توان آن را جدیدترین تلاش دولت پوتین برای استفاده گسترده از فناوری بلاک چین نام برد.
این علاقه مندی دولت روسیه به این فناوری را می‌توان از صحبت های گریگوری مارشالکو نیز استنباط کرد. مارشالکو به عنوان کارمند اداره امنیت داخلی روسیه (FSB) قبلاً در نشستی در توکیو ژاپن به سازمان بین المللی استاندارد (ISO) گفته بود:

بلاک چین متعلق به روسیه است. آمریکایی ها صاحب اینترنت هستند اما بلاک چین مال ماست!

اما کارشناسان روسی معتقدند این جایگزین سوئیفت که می‌تواند اتریوم یا هر شبکه بلاک چینی دیگری باشد، قابل اطمینان تر خواهد بود و مثل سوئیفت تهدیدات امنیتی ندارد.
به هرحال بااینکه هنوز رقم دقیق میزان صترفه جویی روسیه از این روزآمدی سیستمی‌مشخص نشده اما تخمین زده می‌شود برای هر تراکنش در سیستم جایگزین سوئیفت 2 روبل (معادل 0/03 دلار) هزینه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…