صفحه اول ریپل ظرفیت ریپل برای جایگزینی بیت‌کوین

ظرفیت ریپل برای جایگزینی بیت‌کوین

۰
0
ظرفیت ریپل برای جایگزینی بیت‌کوین

در این مقاله به بررسی تمایلات کنونی بازار، گسترش RippleNet و اینکه چرا ریپل ظرفیت جایگزینی بیت‌کوین به‌عنوان ارز جهانی در آینده را دارد، می‌پردازیم.

حمایت بیت‌کوین در 10 هزار دلار

تا چند روز پیش قیمت بیت‌کوین 10 هزار دلار باقی مانده بود و تلاش می‌کرد که به 11 هزار دلار بازگردد. آلت‌کوین‌ها هنوز سود قابل‌ملاحظه‌ای مانند آنچه که در تجارت سودآور سال 2017 مشاهده شد در اختیار تریدرها قرار نداده‌اند. تا زمانی که بیت‌کوین سطح قیمت خود را نگه دارد، رشد مداوم خرید به آلت‌کوین فشار می‌آورد و این روند ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که عرضه به بازار کاهش یابد. احتمالا این آخرین باری است که کوین‌های مشخص در این سطح از قیمت‌ها هستند، اگر بیت‌کوین سطح حمایت جدیدش را حفظ کند.

همچنین نرخ پذیرش رو به رشد از این داستان حمایت می‌کند. نه‌تنها دونالد ترامپ اخیرا درباره رمزارزها توئیت کرد، بلکه لیبرا رمز ارز پایدار فیسبوک نیز باعث شد که بحث به کنگره کشیده شود. «استیو بنن»، مدیر استراتژی پیشین کاخ سفید، دراین‌باره می‌گوید: «رمزارزها آینده روشنی دارند»، همچنین والمارت اخیرا ورودش را به دنیای دارایی‌های دیجیتال اعلام کرده است.

این بالاترین سطح از ایجاد هیاهو محسوب می‌شود که تا به امروز این موضوع به خود اختصاص داده است.ریپل‌نت همچنان به توسعه و پذیرش ادامه می‌دهد

گرچه، به نظر می‌رسد ریپل مهمترین شرکتی است که ابزار تراکنش‌های جهانی را از طریق پذیرش به جلو می‌راند، بدون تردید این شرکت و دارایی‌هایش فشار چشمگیری را در زیرساخت‌ها و تعامل با بانک‌ها، شرکت‌ها، رقبا و دولت‌ها متحمل می‌شوند.

راه‌اندازی XRP در مانی‌گرام

یک نشست خبری نشان حاکی از این بود که مانی‌گرام و ریپل شراکت خود را شروع کرده‌اند. این شراکت از ماه جولای سال جاری میلادی با خرید بخشی از سهام مانی‌گرام توسط ریپل آغاز شد. در همین راستا، مانی‌گرام در حال حاضر با شرکت سنتبی (Sentbe) نیز شراکت دارد که از XRP برای پرداخت‌ها استفاده می‌کند. سنتبی بر سیستم مدیریت حواله‌ها با به‌کارگیری محصول xRapid تمرکز دارد.

مانند دیگر شرکت‌هایی که نام برده شد، کارنسی برد (Currency Bird) یک شرکت شیلیایی است که اخیرا تصمیم گرفت که از XRP برای پرداخت‌ها استفاده کند. این شرکت پس از امضای یک توافقنامه استفاده از این سیستم را از مارچ 2019 به اجرا درآورده است. در مقاله‌ای از دیلی هودل اشاره شده محصولی که در کارنسی برد به‌احتمال زیاد به کار گرفته می‌شود، xCurrent یکی از سه محصول اصلی ریپل خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید:  ده بانک برتر آمریکایی به شبکه پرداخت ریپل می‌پیوندند

توانایی ریپل به عنوان یک ارز جهانی

این بخشی است که می‌تواند بحث‌برانگیز باشد، اما توجه کنید، تنها به این دلیل که ریپل می‌تواند جایگزین بیت‌کوین به‌عنوان یک ارز جهانی شود، به این معنا نیست که ریپل جایگزین کامل بیت‌کوین می‌شود.

امروزه، بیت‌کوین به‌عنوان یک منبع ارزش و نه به‌عنوان هدف مورد نظر آن یعنی یک ارز جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعداد بیشتری از مردم بیت‌کوین را معامله می‌کنند تا تغییر قیمت‌ها را تخمین بزنند و پیش از خرید قهوه‌شان با آن وارد بازارهای سنتی شوند.

با توجه به این امر، XRP و ریپل کاری را انجام می‌دهند که بیت‌کوین نتوانست. به‌طور مستقیم مشکل را با کاهش اصطکاک حل می‌کنند.

اگر این بانک‌ها بیت‌کوین را به کار می‌گرفتند، با کاهش هزینه‌های بین‌المللی و زمان صرف شده برای نقل‌وانتقال‌ها مواجه می‌شدند، اما تمام شبکه بیت‌کوین اساساً متوقف می‌شد و هزینه‌ها همچنان قابل توجه بود. بیت‌کوین به‌طور کامل برای میزبانی میلیون‌ها تراکنش خرد که روزانه به روشی تأثیرگذار و مهم‌تر از آن بدون هزینه اتفاق می‌افتد، طراحی نشده است.

ریپل این مشکل و مشکلات دیگر را با مشارکت با بانک‌ها برای ایجاد یک سیستم پایدار و بدون هزینه برای نقل‌وانتقالات بین‌المللی حل کرده است. در این میان، اگر بانک‌ها مزایای تراکنش در XRP را دریابند، در نهایت تصمیم می‌گیرند که از آن برای پرداخت‌های بین‌المللی استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند کاربرد استفاده از XRP را به‌عنوان یک شیوه انتقال ارزش روزانه درک کنند.

این موضوع، هدف بیت‌کوین به‌عنوان یک ابزار ذخیره ارزش که بازار برای آن انتخاب کرده است را تغییر نمی‌دهد. بیت‌کوین احتمالاً به طلای دیجیتال دنیای اینترنت تبدیل می‌شود به‌جای اینکه پولی برای خرید مایحتاج روزانه باشد.

sanfranciscotribe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

آیا کنفرانس سوئل قیمت ریپل را دوباره افزایش می‌دهد؟

برخی تریدرها ادعا می‌کنند ریپل به دلیل برگزاری کنفرانس سوئل (Swell) افزایش قیمت سال 2017 ر…