صفحه اول تجارت ثبت اسناد بیایید با کمک بلاک چین تاریخ را فقط یک‌بار بنویسیم!

بیایید با کمک بلاک چین تاریخ را فقط یک‌بار بنویسیم!

۰
0
بیایید با کمک بلاک چین تاریخ را فقط یک‌بار بنویسیم

پروژه Archangel تلاشی از آرشیو ملی تاریخ انگلیس برای ساماندهی به وضعیت ثبت اسناد دیجیتال آرشیوی در این مرکز است.
در این پروژه که علاوه بر آرشیو ملی، دانشگاه سوری (Surrey) و موسسه داده‌های باز انگلیس نیز شرکت دارند هدف اصلی استفاده از ساختار غیرقابل تغییر بلاک چین برای حفظ یکپارچگی داده‌ها است.
همچنین این نمونه آزمایشی بلاک چینی باید امکان ارزیابی سیر ویرایش یک سند آرشیوی را نیز فراهم کند.

«الکس گرین» مدیر خدمات حفاظت دیجیتال آرشیو ملی انگلیس در اظهارنظری درباره این پروژه گفته است: پروژه Archangel به ما امکان می‌دهد تا بفهمیم یک سند دیجیتال تا چه حد مورد دست کاری قرار گرفته و آیا این دستکاری قانونی بوده است یا خیر. درواقع این پروژه بلاک چینی به ما اطمینان می‌دهد که دیگر هیچ موسسه یا شخصی نتواند تاریخ را دوباره بنویسد!

بر اساس اطلاعات سایت این پروژه، Archangel یک نمونه آزمایشی در قالب فناوری‌های دفاتر کل توزیع شده بوده که به مدت 18 ماه و با کاربران مختلف مورد آزمایش قرارگرفته است.
این 18 ماه نشان داده که چگونه اصول آرشیوی، مدل‌های پایداری و نگرش‌های عمومی نسبت به خدمات آرشیوی می‌تواند با حضور فناوری توزیع شده دچار تحول شود.

این مطلب را از دست ندهید:  زیراکس فقط دستگاه کپی نیست!

علاقه بخش‌های دولتی انگلیس به فناوری بلاک چین از ماه آوریل و زمانی که یکی از نمایندگان پارلمان این کشور در باب فایده‌های این فناوری سخنرانی کرد پر رنگ‌تر شد. همین رویکرد باعث شده تا در هنگام وضع مقررات و دستورالعمل‌های جدید برای خلاقیت در فضای بلاک چین تخفیف‌هایی قائل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *