صفحه اول بررسی پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال بت (BAT)

پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال بت (BAT)

۰
0
پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال بت (BAT)

بت (BAT) که عنوان کامل آن به انگلیسی Basic Attention Token است، توکنی است که با استاندارد ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم ایجادشده است. این توکن در واقع نیروی محرکه پلتفرمی‌است که تلاش می‌کند با اتکا به فناوری بلاک چین صنعت تبلیغات اینترنتی را متحول کند.

1- ارز دیجیتال بت (BAT) چیست؟

بت (BAT) که عنوان کامل آن به انگلیسی Basic Attention Token است، توکنی است که با استاندارد ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم ایجادشده است. این توکن در واقع نیروی محرکه پلتفرمی‌است که تلاش می‌کند با اتکا به فناوری بلاک چین صنعت تبلیغات اینترنتی را متحول کند.

اکوسیستم بت شامل اجزای مختلفی از جمله مرورگر Brave، سیستم اندازه گیری تمرکز/توجه، داشبوردهای تحلیلی و الگوریتم های یادگیری ماشین است.

بت توسط هم بنیانگذار بنیاد موزیلا که البته زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را نیز توسعه داده است در سال 2017 به عرصه رمز ارز ها پا گذاشته است.

امروز در آی آر بلاک چین از بت و مرورگر Brave بیشتر برای شما خواهیم گفت.

2- بت چه کاربردهایی دارد؟

برندن ایچ (هم بنیانگذار بت) معتقد است فلسفه اصلی از شکل گیری بت اصلاح ارزش و قیمت گذاری بر روی توجه و تمرکز کاربران در اینترنت است. توجهی که این روزها بیشتر از همیشه به خاطر تبلیغات مزاحم در اینترنت هدر می‌رود.

به زبان خودمانی قرار است با استفاده از بت (BAT) عصبانیت و حواس پرتی شما از دیدن تبلیغات اینترنتی اجباری با مشوق مالی جبران شود. البته در اینجا هم ویژگی های اصلی مثل حذف واسطه ها و تمرکززدایی وجود دارند با این تفاوت که بازیگران اصلی ناشران (تولیدکنندگان محتوا)، تبلیغ دهندگان و خوانندگان (کاربران) هستند.

از سوی دیگر توکن های بت که در داخل مرورگر Brave هم تعبیه شده اند به افزایش تمرکز هم کمک می‌کنند. در جهانی که هر روز بیشتر به سمت انفجار اطلاعات در حرکت است وجود مرورگری مثل Brave با توکن بت که از نمایش تبلیغات مزاحم جلوگیری می‌کند باعث می‌شود تا خوانندگان با دقت بیشتری بر روی محتوای دریافتی متمرکز شوند.

 

به علاوه این مرورگر که به دور از نظارت و ردیابی سازمان های مرکزی است به کاربرانش حس امنیت بیشتری می‌دهد. درنهایت از طریق توکن های بت (BAT) و مرورگر Brave امکان مدیریت محتوا و تبلیغات کنار همدیگر فراهم می‌شود. این یعنی اگر شرکت یا گروهی بخواهد بر روی یک وب سایت تبلیغ بگذارد باید بهای آن را از طریق همین توکن بپردازد و اگر کاربران وب سایت ها بخواهند تبلیغ ببینند به رایگان این کار را انجام نمی‌دهند بلکه قبلاً به اندازه توجهی که به تبلیغ ها می‌کنند BAT گرفته اند.

3- قیمت بت چند است؟

هر بت (Basic Attention Token) با نماد ارزی BAT در زمان نگارش این پست 0/24 دلار قیمت دارد. بعضی از تحلیل گران معتقدند چون توکن های بت هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارند و والت آن فقط قابلیت دریافت توکن دارد و آن هم محدود به توکن های بت است دست کم در این مقطع زمانی چندان امیدی به سرمایه گذاری در آن وجود ندارد.

از طرفی همکاری بت با مرورگر Brave نویددهنده افزایش ارزش آن در آینده است. علاوه بر این سایت Investinblockchain سه دلیل اصلی داشتن یک بنیانگذار شناخته شده، پذیرفته شدن توسط مرورگر Brave و همکاری با شرکت های دیگری ازجمله بورس داوجونز و TownSquare Media را برمی‌شمارد که باعث ارزشمند شدن سرمایه گذاری در بت می‌شود.

اما در حال حاضر تعداد کل توکن های در گردش بت 1 میلیارد است و 500 میلیون توکن دیگر هم در انتظار ورود به اکوسیستم بت هستند. همچنین بررسی بازار فعلی این توکن بیانگر ارزش بازاری بیشتر از 240 میلیون دلار است.

این مطلب را از دست ندهید:  هیدرو ماینینگ: استفاده از انرژی برق‌آبی در ماینینگ رمزارزها

4- پروتکل توکن بت (BAT) چیست؟

برای اینکه نحوه عملکرد فنی توکن بت را نشان دهیم باید آن را در قالب مرورگر Brave بررسی کنیم. این مرورگر بر اساس تصویر زیر ضمن حفظ محرمانگی، درصد توجه کاربران در طول مشاهده سایت های مختلف را بررسی می‌کند و سپس بر همین اساس توکن های BAT را به ناشران (تولیدکنندگان محتوا) و کاربران (بازدیدکنندگان از سایت ها) پاداش می‌دهد.

 

در اکوسیستم بت (BAT) تبلیغ دهندگان هر محتوای تبلیغی را در قالب یک قرارداد هوشمند همراه با مقداری از توکن برای کاربران ارسال می‌کنند البته این توکن ها تا زمانی که تبلیغ توسط کاربر مشاهده نشود قابل دسترسی نیست. زمانی که تبلیغ دیده شد، بخشی از توکن های بت در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و بخشی از آن به حساب توسعه دهندگان مرورگر Brave واریز می‌شود. البته صاحبان سایت ها و تولیدکنندگان محتوا هم سهمی‌از این قراردادهای هوشمند خواهند داشت.

برای اندازه گیری (سنجش) توجه افراد مکانیسمی‌در نظر گرفته شده که همزمان با مشاهده تبلیغات توسط کاربران فعال می‌شود. میزان توجه از طریق زمان کل مشاهده تبلیغ قبل از هرگونه تعامل مستقیم با آن تبلیغ محاسبه می‌شود. به طور دقیق تر مرورگر Brave از 2 مدل برای اندازه گیری استفاده می‌کند. یکی محاسبه تعداد دفعاتی است که کاربر هر تبلیغ را 5 بار و هر بار 5 ثانیه در یک صفحه این مرورگر می‌بیند. این آمار برای 30 روز محاسبه می‌شود.

دیگری امتیاز Concave است که به ازای زمان مشاهده تبلیغات به صاحبان سایت ها و تولیدکنندگان محتوا تعلق می‌گیرد. مثلاً مشاهده تبلیغ به مدت 2 ثانیه معادل یک امتیاز و 30 ثانیه معادل دو امتیاز است و روند امتیازدهی به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند.

5- چگونه ارز دیجیتال بت بخرم و بفروشم؟

شما می‌توانید توکن های بت (BAT) را از صرافی هایی مثل Bittrex، Binance و Liqui بخرید. هم اکنون بهای هر توکن بت با نماد ارزی BAT 0/26 دلار است.

البته لزوماً احتیاجی به خرید از صرافی ها نیست اگر در گروه های تلگرامی‌عضو باشید احتمالاً این روزها فروشندگان زیادی را پیدا می‌کنید که از قبل این توکن را خریده اند و حالا حاضرند با قیمت های کمی‌بالاتر به شما بفروشند.

6- کیف پول های (والت) بت (BAT) کدام هستند؟

از آنجایی که توکن بت مطابق با استاندارد ERC-20 است و هنوز به شبکه بلاک چین اصلی خودش مهاجرت نکرده شما می‌توانید از هر کیف پول الکترونیکی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کند برای ذخیره بت ها استفاده کنید.

البته امکان ذخیره آن ها در والت های سخت افزاری ازجمله Ledger Nano S و از طریق آدرس اتریوم شما نیز وجود دارد.

 

علاوه بر همه این راه ها نباید شریک اصلی این توکن که مرورگر Brave است را فراموش کرد. اگر این مرورگر را بر روی سیستم تان نصب کرده باشید در بخش Shields با گزینه Start using brave payments مواجه می‌شوید که باید آن را فعال کنید.

سیستم والت توکار (Built-in) این مرورگر ویژگی های جالب دیگری هم دارد که توصیه می‌کنیم آن ها را امتحان کنید. اما از لحاظ امنیت، نگهداری توکن ها بر روی والت سخت افزاری یا حداقل والت نرم افزاری خودتان امن ترین گزینه است.

7- آیا توکن های بت قابل ماین شدن هستند؟

توکن های بت را نمی‌توانید از طریق عملیات ماینینگ به دست بیاورید. شاید بتوان گفت استفاده از مرورگر Brave برای گشت وگذار در اینترنت و مشاهده تبلیغات، جایگزین های ماینینگ در شبکه بت هستند که به شما امکان می‌دهند دارایی رمز ارز ی خودتان را با این توکن افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…