صفحه اول اخبار زباله از شما، برق از ما، ماینینگ هم از ما!

زباله از شما، برق از ما، ماینینگ هم از ما!

۰
0
زباله از شما، برق از ما، ماینینگ هم از ما!

یک شرکت نوپا با نگاهی نوآورانه به ماینینگ و رمز ارز ها راهکار جدیدی ارائه داده که به اقتصاد و محیط زیست کمک می کند.

شنیدن عبارت تولید برق از زباله برای ما هنوز مثل دیدن سکانس های یکی از فیلم های علمی تخیلی است. اما یک شرکت نوپا نه تنها این ایده را عملی کرده بلکه با کاربرد ماینینگ رمز ارز ها از برق تولیدشده برای بهبود اقتصاد هم استفاده کرده است.

بر اساس برنامه شرکت 4NEW با استفاده از روش هضم غیر هوازی (Anaerobic digestion technology) که در آن میکروارگانیسم ها مواد تجزیه پذیر را تجزیه می کنند، نوعی گاز تولید می شود که می توان از آن در تولید برق یا گرما استفاده کرد.

مدیران این شرکت تصمیم دارند انرژی تولیدشده از این گاز را در یک فعالیت سودآور استفاده کنند که ما به آن ماینینگ رمز ارز ها می گوییم.

مدیرعامل 4NEW در مصاحبه ای اشاره کرده که علی رغم انتقادات این پروژه ازنظر اقتصادی توجیه پذیر است چون آن ها برای جمع آوری زباله از افراد کارمزد می گیرند و به علاوه دولت مشوق های مالی را در اختیار آن ها گذاشته است.

وی همچنین معتقد است درآمد حاصل از ماینینگ به طرز چشمگیری بیشتر از درآمد فروش انرژی به شرکت های انرژی است که می تواند باعث رشد و توسعه آتی شرکت شود.

حق انتخاب اینکه چه رمز ارز هایی توسط شرکت 4NEW ماین می شوند به دارندگان توکن این شرکت با عنوان KWATT داده شده است. در این سیستم هر توکن معادل یک کیلووات انرژی برق است درنتیجه ارزش آن ذاتی و درونی است. این توکن ها قابلیت خریدوفروش و یا مبادله با انرژی را دارند.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری بلاک چین سریع‌تر و کارآمدتر از سیستم سوئیفت

آینده روشن شرکت های بلاک چینی در حوزه انرژی و بازیافت زباله

آن چیزی که شرکت 4NEW از آن صحبت می کند صرفاً طرح و برنامه نیست بلکه اقداماتی عملی است که همین الان در میدلزبرو و هارتلپول انگلستان در جریان است.
در این شهرها دو کارخانه بازیافت زباله با تمام ظرفیت ساخته شده که هرکدام می توانند سالیانه 50 تا 100 هزار تن زباله را بازیافت کنند.

شرکت 4NEW از جمله شرکت های بلاک چینی است که می توان به آینده آن امیدوار بود. اولاً برای محصولی نهایی که ارائه می شود تقاضای بسیاری وجود دارد.

بسیاری از کشورها با کمبود انرژی برق مواجه اند و مردم آن کشورها ناچارند سیاست های سخت گیرانه جیره بندی روزانه را تحمل کنند. دوما تولید وحشتناک زباله در جهان راهکارهای سنتی و عموماً خطرناک برای محیط زیست مثل دفن کردن زباله ها یا سوزاندن ها آن را کم اثر کرده و باعث شده تا شرکتی مثل 4NEW با یک راه حل جدیدتر بتواند جذابیت بیشتری برای دولت ها داشته باشد. درنهایت ارزش افزوده ای که این شرکت ارائه می دهد که همان مشارکت در اقتصاد رمز ارز ی و ارائه توکن با پشتوانه انرژی برق است می تواند باعث کارآفرینی، ارز آوری، گسترش توریسم و رونق اقتصادی کشورها شود.

اکنون دولت های سنت لوییس و پورتوریکو در حال مذاکره با این شرکت هستند و انتظار می رود خیلی دیگر از کشورهایی که از معضل انباشت زباله و کمبود انرژی برق رنج می برند از مشتریان آتی آن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…