صفحه اول ماینینگ ماینینگ با محیط زیست سازگار است

ماینینگ با محیط زیست سازگار است

۰
0
ماینینگ با محیط زیست سازگار است

بر اساس آمار Digicomist.com، ماینینگ بیت کوین با 12/73 تراوات بر ساعت بیشترین انرژی را در اتریش در یک سال گذشته مصرف کرد. مصرف این انرژی مازاد، بحث برانگیزترین مسئله مربوط به ماینینگ، به عنوان اقدامی در نظر گرفته می‌شود که به‌شدت به محیط زیست آسیب می‌رساند؛ اما آیا این موضوع درست است؟

یک تحلیل دیگر نشان می‌دهد که در حال حاضر ماینینگ بیت کوین کاملاً سازگار با محیط زیست است. دلیل کلیدی آن منبع اصلی نیرو یعنی انرژی برق آبی است. بر اساس تحقیقات اخیر، تجهیزات ماینینگ با نیروگاه‌های برق آبی تطابق دارند.

مزارع ماینینگ که در نزدیکی سد The Three Gorges Dam در چین ساخته شده‌اند یا از نیروی هیدروالکتریک در واشنگتن استفاده می‌کنند، در واقع مزیت این صنعت هستند. ماینینگ یک فعالیت شبانه روزی به شمار می‌رود که همیشه آماده جذب انرژی مازاد است.

بازده متغیر به این معناست که باید به تامین‌کننده‌های تجدید پذیر پول پرداخت شود یا ظرفیت از دست رفته زیادی ایجاد می‌شود. هیچ کس جز ماینرها نمی‌خواهد گیگاوات اضافه شما را در ساعت دو صبح خریداری کند. ماینینگ این مشکل را برای انرژی‌های تجدیدپذیر بدون توجه به زمان آن در طول روز حل می‌کند و همیشه حاضر به خرید انرژی ارزان است. هیچ صنعت دیگری چنین ویژگی را ندارد.

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود اول: ملاحظات قانونی

ماینینگ یک فعالیت فصلی است و پس از فصل بارانی در چین، افزایش چشمگیری دارد. مزارع به صورت آنلاین و آفلاین کار می‌کنند و توان پردازش دستگاه‌های خود را مطابق با آن افزایش می‌دهند.

ماینرها همچنین نسبت به ضرورت خنک کردن تجهیزات و انتخاب مکان‌هایی خنک‌تر با ارتفاع زیاد که به طور طبیعی از نیروی تولید آب تجدیدپذیر استفاده می‌کند، آگاه هستند.

چند روز پیش پس از اینکه تعداد تراکنش‌ها به 110 کوینتیلیون بر ثانیه رسید، توان پردازشی در شبکه ماینینگ بیت کوین به بالای 102 اگزاهش بازگشت. این سطح از فعالیت بی‌سابقه است و به گفته کارشناسان، هنوز هم مدل‌های قدیمی‌تر انت ماینر سری S9 استفاده می‌شود. با دستگاه‌های جدید سری S17، ماینینگ حتی می‌تواند کارآمدتر هم باشد.

تاکنون اتهاماتی به این مضمون به یک تراکنش بیت کوین زده شده که به میزان 741703 تراکنش ویزا برای تأیید شدن کربن مصرف می‌کند. با این حال بحث مصرف انرژی در صنعت ماینینگ همچنان موافقان و مخالفان خود را دارد.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…