صفحه اول اخبار پروتکل اثبات کار در شبکه‌های اینترنت اشیا قابل‌استفاده می‌شود

پروتکل اثبات کار در شبکه‌های اینترنت اشیا قابل‌استفاده می‌شود

۰
0
پروتکل اثبات کار در شبکه‌های اینترنت اشیا قابل‌استفاده می‌شود

شرکت IBM در طرح یک اختراع جدید برای شبکه  های اینترنت اشیا مبتنی بر بلاک چین، روش جدیدی برای استفاده از پروتکل اثبات کار در این شبکه ها را معرفی کرده است.

هدف از ارائه این پروانه ثبت اختراع که در تاریخ 26 آوریل منتشرشده افزایش ضریب امنیت درون این شبکه ها است.

بر اساس متن پروانه ثبت اختراع، نوآوری اصلی این طرح تعیین یک طیف ثابت از پیش تعیین شده برای مقادیر تصادفی است که برای یافتن هش صحیح در شبکه استفاده می‌شود.

این ایده شرکت IBM می‌تواند بخشی از مشکلات اصلی در شبکه های اینترنت اشیا مبتنی بر بلاک چین را حل کند.

دستگاه های موجود در یک شبکه اینترنت اشیا با نرم افزارها و حسگرها تجهیز شده اند و فناوری بلاک چین امکان تعامل غیرمتمرکز و اجرای قراردادهای هوشمند بین آن ها را فراهم می‌کند.

این دستگاه ها اما توان پردازشی کمی‌دارند، مثلاً زنگ درب یک ماشین ظرف شویی به عنوان گره ای در شبکه اینترنت اشیا بلاک چینی توان انجام پردازش های لازم در پروتکل اثبات کار را ندارد.

درنتیجه دستگاه های با توان بیشتر و ماینرهای ASIC در صورت دسترسی به این شبکه اینترنت اشیا خیلی سریع تر و راحت تر مسائل اثبات کار را حل می‌کنند و ممکن است به  صورت مخرب کنترل شبکه را به دست بگیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  شتاب زنجیره بلوک هیبریدی در جاده تحول‌آفرینی سازمان‌ها

در این بین IBM روشی را معرفی می‌کند که ضمن آسان تر کردن سطح سختی پروتکل اثبات کار برای دستگاه های موجود در شبکه اینترنت اشیا، خطر حمله به شبکه از طرف دستگاه های با توان پردازشی بیشتر را نیز کاهش می‌دهد.

در همین رابطه در متن پروانه ثبت اختراع IBM آمده است:

IBM ضمن اطمینان از کنترل رقابت بین دستگاه ها در یک شبکه اینترنت اشیا مبتنی بر بلاک چین، با تعیین درجه سختی پروتکل اثبات کار به صورت لحظه به لحظه مشوق های مازاد برای هر گره شبکه برای استفاده از توان پردازشی بیش ازحد آستانه تنظیم شده اثبات کار را از بین می‌برد.

این شرکت رایانه ای آمریکایی امیدوار است با این نوآوری کاربردهای قراردادهای هوشمند در شبکه های اینترنت اشیا در صنایع انرژی، لجستیک و … بیشتر دیده شود.

این شرکت قبلاً با سامسونگ هم در زمینه یک مدل مفهومی‌بلاک چینی برای شبکه های اینترنت اشیا همکاری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…