صفحه اول زنجیره بلوک مدیریت دارو از تولید تا مصرف با فناوری بلاک چین

مدیریت دارو از تولید تا مصرف با فناوری بلاک چین

۰
0
مدیریت دارو از تولید تا مصرف با فناوری بلاک چین

یک استارت آپ پزشکی طرحی مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت چرخه دارو را ارائه و با چندین داروخانه آنلاین همکاری خود را شروع کرده است.
یکی از کاربردهای فناوری بلاک چین مدیریت زنجیره تأمین و چرخه محصولات مختلف است. این محصولات طیف وسیعی از غذا، سبزیجات و … را در بر می‌گیرد.

اما اخیراً استارت آپ مدی کانکت (MediConnect) از این فناوری برای کمک به مدیریت زنجیره تأمین دارو استفاده کرده است. این پروژه مبتنی بر بلاک چین نسخه‌های دارویی را از زمان صدور توسط پزشکان تا دریافت دارو توسط بیماران بر روی یک ساختار غیرمتمرکز ثبت می‌کند.

یکی از اهداف اصلی از ایجاد این پلتفرم مقابله با مصرف بیش از حد دارو در انگلستان است و داروخانه UK Meds با تأیید روزانه تقریباً 400000 نسخه دارویی در این کشور یکی از شرکای اصلی استارت آپ مدی کانکت است.

مدیرعامل این استارت آپ «دکستر بلک استاک» درباره برنامه‌های آتی شرکت تحت مدیریتش گفته است: «تا سال 2020 طرح آزمایشی استفاده از این پلتفرم مبتنی بر بلاک چین شامل ده داروخانه آنلاین دیگر هم خواهد شد تا هدف نهایی این پروژه که کاهش سوءمصرف دارو است برآورده شود.»

این مطلب را از دست ندهید:  قیمت بیت کوین در رشد بعدی به صد هزار دلار خواهد رسید

در حال حاضر توسعه دهندگان این پلتفرم مراحل اجرایی را تست و ارزیابی می‌کنند و از فعالان صنعت دارو نیز مشورت می‌گیرند.

گفتنی است استارت آپ مدی کانکت توسط گروه استراتیس تأسیس شده و از زیرساخت‌های مربوط به بلاک چین استراتیس در آن استفاده می‌شود.

توکن مدی (Medi) هم با هدف اجرای تراکنش‌های درون شبکه در همین پلتفرم ایجاد شده و تا 30 سپتامبر در قالب یک عرضه سکه اولیه (ICO) پیش فروش می‌شود.

قبلاً در آی آر بلاک چین به فعالیت‌های این استارت آپ در اوگاندا و با هدف کمک به صنعت دارو در این کشور نیز اشاره کردیم. اوگاندا یکی از کشورهای قاره آفریقا است که آنجا سالانه هزاران نفر به دلیل مصرف داروهای تقلبی جان خود را از دست می‌دهند. اکنون مسئولان این کشور تصمیم گرفته‌اند تا برای مقابله با این معضل از ساختار شفاف و تغییرناپذیر بلاک چین استفاده کنند.

Cryptobriefing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…