صفحه اول زنجیره بلوک پرداخت عوارض و مجوز پارکینگ با بلاک چین

پرداخت عوارض و مجوز پارکینگ با بلاک چین

۰
0
پرداخت عوارض و مجوز پارکینگ با بلاک چین

5 خودروساز بزرگ از جمله فورد و بی ام و به سیستم احراز هویت مبتنی بر بلاک چین موبی (MOBI) برای پرداخت عوارض بزرگراه‌ها و بلیت‌های پارکینگ محلق می‌شوند.

ماه آینده 5 سازنده بزرگ اتومبیل از جمله فورد و بی ام و، آزمایش‌های میدانی در ایالات متحده برای سیستم بلاک چین احراز هویت وسایل نقلیه را آغاز می‌کنند. این سیستم به راننده‌ها امکان می‌دهد عوارض بزرگراه‌ها و بلیت‌های پارکینگ را به طور خودکار پرداخت کنند. هوندا، جنرال موتورز و رنو دیگر کارخانه‌های اتومبیل‌سازی هستند که در این طرح با نام موبی مشارکت دارند.

وسایل نقلیه روی این بلاک چین به طور کامل با سابقه سرویس و احراز هویت مالک ثبت خواهند شد. این بدان معناست که وقتی اتومبیل‌ها در جاده هستند، سیستم‌های صدور بلیت بدون استفاده از برچسب خاص، آن‌ها را به طور خودکار برای پرداخت‌هایی مانند عوارض بزرگراه‌ها و هزینه پارکینگ، شناسایی می‌کنند.

از دیگر اعضای موبی، می‌توان به شرکت غیرانتفاعی آی بی ام، آیوتا و بوش اشاره کرد. موبی یک کنسرسیوم بین‌المللی است که به شرکت‌های بزرگ کمک می‌کند تا در راستای بهره‌مندی از شهرهای هوشمند و صنایع متحرک با یکدیگر روی بلاک چین کار کنند. بیش از نیمی از سازندگان برتر اتومبیل در جهان به این طرح پیوسته‌اند.

این مطلب را از دست ندهید:  اتحادیه اروپا خواستار ایجاد استانداردهای تعامل بین بلاک‌چین ها شد

این سیستم جدید بر پایه کار قبلی موبی ساخته می‌شود. این گروه استانداردی را برای سیستم‌های احراز هویت وسایل نقلیه مبتنی بر بلاک چین را در ماه جولای راه‌اندازی کردند که طول عمر یک وسیله نقلیه از زمان «ساخت» را ردیابی و اطلاعاتی مانند تاریخچه مالکیت و اطلاعات محصول را به یک دفتر کل تغییرناپذیر اضافه می‌کند.

در ماه جولای، «کریس بالینگر» بنیان‌گذار و مدیرعامل موبی گفت، امیدواریم با استفاده از سیستم‌های پرداخت کاربردی برای ازدحام، آلودگی و زیرساخت‌ها، در نهایت یک محیط شهری سبزتر، ایمن‌تر و قابل زیست تر داشته باشیم.

بنیاد موبی در اوایل سال 2018 و با هدف طراحی و ترویج استانداردهای لازم برای استفاده از فناوری بلاک چین در صنعت خودرو، حمل‌ونقل و مسافرت تأسیس شده است. اعضای این بنیاد امیدوارند تلاش جمعی آن‌ها بتواند مدل خرید، بیمه و درنهایت استفاده از وسایل نقلیه را تغییر دهد.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…