صفحه اول بیت‌کوین ساتوشی به طور رسمی وارد فرهنگ لغات آکسفورد شد

ساتوشی به طور رسمی وارد فرهنگ لغات آکسفورد شد

۰
0
ساتوشی به طور رسمی وارد فرهنگ لغات آکسفورد شد

فرهنگ لغات انگلیسی آکسفورد که توسط نشریه این دانشگاه منتشر می‌شود، به طور رسمی لغت «ساتوشی» (Satoshi) را در بانک اطلاعاتی خود قرار داد.

در این تصمیم که به عنوان بخشی از به‌روزرسانی سه ماهه این دانشگاه گرفته شد، هر بیت کوین معادل یک‌صد میلیون ساتوشی است که در لغتنامه آکسفورد به آن اشاره شده است.

این اقدام در پی به‌روزرسانی دسامبر 2014 که در آن «بیت کوین» به منابع قابل ارجاع افزوده شد، صورت گرفت.

در این فرهنگ لغات بیت کوین به عنوان «یک ارز دیجیتالی که تراکنش‌ها در آن بدون نیاز به یک بانک مرکزی انجام می‌شوند» تعریف شده است.

در آخرین به‌روزرسانی سه ماهه فرهنگ لغات آکسفورد کلمه «رمز ارز» (cryptocurrency) نیز به بانک اطلاعاتی آن افزوده و دو ترجمه برای آن در نظر گرفته شده است. در ترجمه نخست به عنوان «یک ارز غیررسمی جایگزین و کمیاب» و در معنای دوم به عنوان «سیستم‌های پرداخت دیجیتال متنوع که مستقل از یک حکومت مرکزی کار می‌کنند و با به‌کارگیری تکنیک‌های رمزنگاری تراکنش‌ها را در یک حساب کاربری منحصر به فرد، احراز هویت و کنترل می‌کنند.»

این مطلب را از دست ندهید:  به کارگیری بلاک چین در سیستم حمل و نقل عمومی مادرید

فرهنگ لغات آنلاین آکسفورد (ODO) همچنین چندین اصطلاح مربوط به رمز ارزها و لغات مرتبط با بلاک چین مانند «رمز ارز»، «بیت کوین»، «بلاک چین» و «ماینر» را تعریف کرده است.

تفاوت اصلی میان نسخه چاپی و آنلاین فرهنگ لغات آکسفورد این است که زمانی که یک لغت وارد فرهنگ لغات انگلیسی آکسفورد می‌شود، هرگز حذف نمی‌شود، در حالی که در نسخه آنلاین این اتفاق می‌تواند رخ دهد. یک تفاوت دیگر نیز میان این دو وجود دارد؛ در حالی که فرهنگ لغات آنلاین آکسفورد روی زبان کنونی و کاربردهای آن متمرکز است، فرهنگ لغات انگلیسی آکسفورد نشان می‌دهد چگونه کلمات و معانی آن‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند.

The Blockcrypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …