صفحه اول رگولاتوری قانونگذاری تنها 2 درصد از 200 هزار معامله بیت کوین غیرقانونی است

تنها 2 درصد از 200 هزار معامله بیت کوین غیرقانونی است

۰
0
تنها 2 درصد از 200 هزار معامله بیت کوین غیرقانونی است

Elliptic ، شرکت تجزیه و تحلیل بیت‌ کوین در همکاری با محققانی از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) مجموعه داده‌هایی از معاملات بیت کوین و همچنین آمار فعالیت‌های غیرقانونی را منتشر کرد.
مطالعه این گروه نشان می‌دهد، چگونه محققان در آزمایشگاه هوش مصنوعی واتسن از نرم‌افزار یادگیری-ماشین برای تجزیه 203769 معامله بیت کوین به ارزش در مجموع 6 میلیارد دلار استفاده کردند. این تحقیق نشان داد که آیا هوش مصنوعی می‌تواند به روند مقابله با پولشویی (AML) کمک کند.

تنها دو درصد از 200 هزار معامله بیت کوین در این مجموعه داده‌ها به عنوان بخشی از مطالعه اولیه الیپتیک غیرقانونی تلقی شده‌اند. در حالی که 21 درصد معاملات قانونی تشخیص داده شده‌اند، بخش گسترده‌ای از معاملات، حدود 77 درصد، طبقه‌بندی نشده‌اند. (تخمین زده شده است، تا به امروز 440 میلیون معامله بیت کوین از زمان راه‌اندازی این شبکه در سال 2009، انجام شده است).

از زمانی که متخصصان شرکت الیپتیک ، توسط سازمان‌های قانونی در نقاط مختلف جهان به کار گرفته شدند تا فعالیت‌های غیرقانونی در استفاده از رمز ارزها را شناسایی کنند، این تحقیق با هدف یافتن الگوهایی که می‌تواند به تشخیص استفاده نامشروع از استفاده قانونی از بیت کوین کمک کند، به‌ویژه در میان افراد غیربانکی یا دیگر افراد ناشناخته انجام شد.

«تام روبینسون»، موسس الیپتیک به کوین‌دسک گفت: «در مجموع، مشکل بزرگ انطباق با این موضوع مزایای کاذب آن است. یک بخش بزرگ از این تحقیق تعداد مزایای کاذب را به حداقل می‌رساند. نتیجه مهم این است که روش‌های یادگیری ماشین بسیار موثر در یافتن معاملات غیرقانونی هستند.»

این مطلب را از دست ندهید:  کره‌جنوبی در فکر رهبری جریان تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

روبینسون افزود، گاهی اوقات، نرم افزار توانایی یافتن الگوهایی را دارد که ممکن است تعریف آنها با موجودیت‌های شناخته شده، براساس داده‌های از پیش موجود از وب‌ تاریک، باج‌افزارها و دیگر فعالیت‌های مجرمانه کار دشواری باشد.

در پی این مطالعه آکادمیک، شرکت الیپتیک مجموعه داده‌های مشابهی را منتشر کرد تا اقدامات منابع با دسترسی باز را مورد حمایت قرار دهد.

«مارک وبر»، محقق MIT به کوین‌دسک در این باره گفت: «در راستای مقابله با پولشویی، ما تجربه‌های اولیه به دست‌ آمده‌مان را با کارشناسان برتر که خواستار بازخورد هستند، به اشتراک می‌گذاریم.»

«ما همچنین امیدواریم با انتشار مجموعه داده‌های الیپتیک الهام‌بخش دیگران برای ملحق شدن به این تلاش در راستای کمک کردن به ایجاد سیستم‌های مالی ایمن با استفاده از گسترش روش‌ها و مدل‌هایی برای مقابله با پولشویی باشیم.»

به گزارش CNBC، در ماه آوریل تقاضا برای بررسی 100 میلیون دلار صورتحساب‌های آمریکا که احتمالا از فعالیت‌های مجرمانه جهانی نشات گرفته بود، افزایش یافت. یک تحقیق توسط موسسه تحقیقات اقتصادی امریکا در سال 2017، نشان می‌دهد که «بیش از یک سوم مجموع ارز در گردش آمریکا به وسیله مجرمان و متقلبان مالیاتی استفاده می‌شود.»

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

رگولاتوری رمز ارز و بلاک‌چین در آمریکا و نقش کریپتو لابیست‌ها

عدم قطعیت در رگولاتوری رمز ارز ها و شبکه‌های بلاک‌چین باعث شده تا لابیست‌های آمریکایی برای…