صفحه اول اخبار ماینینگ بیت‌کوین در دستور کار شرکت‌های نفتی کانادا

ماینینگ بیت‌کوین در دستور کار شرکت‌های نفتی کانادا

۰
0
ماینینگ بیت‌کوین در دستور کار شرکت‌های نفتی کانادا

برخی معتقدند ماینینگ بیت‌کوین چیزی کم از ماینینگ (استخراج) نفت ندارد. یک شرکت نفتی کانادا حالا به‌طور عملی این نظریه را اجرا می‌کند.

مدیران شرکت Black Pearl Resources که مالک یک میدان نفتی در کانادا است روشی را پیدا کرده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد از گاز حاصل از فعالیت‌های پتروشیمی برای راه‌اندازی فارم‌های ماینینگ استفاده کنند.

این مقدار گاز که قبل از این همیشه به هدر می‌رفته اکنون یک موتور تولیدکننده برق را راه می‌اندازد که می‌تواند تأمین‌کننده انرژی یک فارم کوچک باشد.

«رایان وارتمن»، مدیر نظارت بر تولید این شرکت نفتی کانادایی در مصاحبه با نشریه وال‌استریت گفته است: «با این ابتکار جدید علاوه بر استفاده از این منبع گاز پتروشیمی، میزان تولید گاز پالایشگاه کمتر از میزان تعیین‌شده توسط دولت می‌شود و در نتیجه می‌توان مقدار نفت بیشتری هم استخراج کرد.»

اما در چون حال حاضر قیمت بیت‌کوین هنوز سیر صعودی قابل انتظار را پیدا نکرده و سودآوری ماینینگ ثابت باقی مانده برگ برنده همین انرژی ارزان است و این برای شرکت کانادایی که از یک منبع هدر رفته استفاده می‌کند مثل یک بازی برد برد است.

این مطلب را از دست ندهید:  حراج‌های اولیه سکه از ممنوعیت کره‌جنوبی تا وضع قوانین نظارتی در استرالیا

اگر این همزیستی مسالمت‌آمیز بین استخراج نفت و ماینینگ بیت‌کوین منجر به سودآوری بشود، احتمالاً خیلی دیگر از شرکت‌ها و میدان‌های نفتی هم به‌زودی شانس خودشان را در عرصه رمز ارز ها امتحان خواهند کرد.

newsBTC

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…